Buď je státní zastupitelství slabé, nebo nekompetentní, udeřil komentátor kvůli „osvobození“ Babiše

3. 9. 2019 22:44

Komentátor týdeníku Echo Petr Holub se vyjádřil k možnému zastavení kauzy Andreje Babiše (ANO). Bude-li opravdu zastaveno, naznačuje to podle Holuba, že je státní zastupitelství buď slabé, nebo nekompetentní.

Buď je státní zastupitelství slabé, nebo nekompetentní, udeřil komentátor kvůli „osvobození“ Babiše
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V kauze Čapí hnízdo jde o podezření z účelového čerpání dotace určené výhradně pro malé a středně velké podnikatele
reklama

V rozhovoru pro server Info.cz Petr Holub konstatoval, že stíhání předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) prozatím běží. Premiér v tuto chvíli má v podstatě jen příslib, že jeho kauza skončí. Teprve až rozhodnutí státního zástupce Jaroslava Šarocha zhodnotí jeho nadřízený, bude jasno.

Co je tam neobvyklé, je, že pan Šaroch zřejmě na poslední chvíli nějak významně změnil svůj právní názor. Z toho by se dalo usuzovat, že on si dříve myslel, že si případ zaslouží projednání před soudem, sepisoval obžalobu a na poslední chvíli zřejmě usoudil, že si to obžalobu nezaslouží,“ konstatoval Holub. „Tady to vypadá, že státní zástupci kličkují, nechtějí pohněvat pana premiéra, nechtějí pohněvat veřejnost,“ pokračoval.

Jedním dechem však dodal, že to, co řekl, jsou jen a pouze spekulace.

Kauza Čapí hnízdo podle Holuba vypadá jako podvod, „Evropská komise nakonec potvrdila, že byly zneužity evropské dotace“, upozornil Holub. Otázkou však je, kdo přesně tento podvod spáchal. Konečné slovo by měl vyslovit Jaroslav Šaroch, ale zatím tak neučinil, což může být problém.

„To, že to vyšetřování trvá čtyři roky a že ten spis má dvacet tisíc stran, to už je samo nesmírně podezřelé a je vidět, že justice podléhá, když ne tlaku premiéra, tak tlaku jeho právníků. Buď je státní zastupitelství slabé, nebo nekompetentní,“ shrnul svůj názor Holub.

Krátce řečeno, právní zástupci Andreje Babiše mohli přinést nějaký důkaz, který mohl státního zástupce Šarocha ovlivnit, ale Holubovi se zdá podivné, že by se takový důkaz objevil až po čtyřech letech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…