Bude nová Evropa, Evropa národů. Federalistické výstřelky nejsou životaschopné. Uvádíme slova Marine Le Pen po Brexitu v plném znění

27.06.2016 22:05

Vítězství zastánců odchodu z EU v britském referendu jednoznačně přivítala šéfka francouzské Národní fronty Marine Le Penová v proslovu, který pronesla před novináři krátce po vyhlášení výsledků britského hlasování a jehož text mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

Bude nová Evropa, Evropa národů. Federalistické výstřelky nejsou životaschopné. Uvádíme slova Marine Le Pen po Brexitu v plném znění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen

Britskému lidu k výsledku poblahopřála, stejně jako bývalému starostovi Londýna Johnsonovi a vůdci euroskeptické strany UKIP Nigelu Farageovi.

Podle Le Penové Britové udělili národům Evropy, ale také národům celého světa, „zářivou lekci demokracie“. „Neustoupili zastrašování ani apokalyptickým vizím, kterými se mocní snažili útočit na jejich podvědomí, a zvolili si cestu svobody, kterou se jim snažili zatarasit,“ uvedla Le Penová. V této souvislosti zmínila mnohá varovná prohlášení evropských vůdců, například hrozby J. C. Junckera a vyhlášení prezidenta Obamy. Uvedená prohlášení měla podle Le Penové za cíl zastrašit britský lid a donutit jej podrobit se jejich vůli.

Namístě je nejvyšší ostražitost

Slíbila, že bude bedlivě sledovat chování evropských institucí a trvat na tom, aby bezpodmínečně respektovaly tento výsledek demokratického hlasování. Namístě je prý nejvyšší ostražitost. „Bylo by nepřípustné, aby se Evropská unie zachovala tak, jak to Nicolas Sarkozy udělal s francouzským ‚Ne‘ z roku 2005, to znamená, že pošlapala vůli lidu, která má být posvátná,“ podotkla Le Penová.

Le Penová přiznává, že na finančních trzích bude nějakou dobu panovat hysterie. To by nás ale nemělo zmást. „Ani mezinárodní finance nemohou svobodnému lidu diktovat své zákony. Výchylky kurzů na burze nemají oprávnění určovat naše životy a i v této věci ukázali Britové svou nezdolnou odvahu, když se suverénně vzepřeli diktátu the City. Důvěřujme naší schopnosti učinit demokracii silnější, než jsou trhy, a nenechme se zastrašit! Sama za sebe mohu slíbit, že to nikdy nedopustím,“ prohlásila.

Také Francouzi musejí mít možnost volby

Upozornila, že také Francouzi musejí mít možnost volby. „Také Francouzi musejí dostat možnost vybrat si cestu svobody, která by naší zemi vrátila její úplnou a nedílnou suverenitu. A pokud k tomu získám demokratický mandát, zahájím neprodleně jednání s Evropskou unií, jednání inspirovaná naší politikou mnohem staršího data, než je myšlenka britského referenda, vedená cílem obnovy čtyř základních svobod: měnové a rozpočtové, hospodářské, územní a legislativní. A pokud k tomu jednání dospějí a pokud se Francouzi rozhodnou opustit Evropskou unii, bude to nová Evropa, která vznikne: Evropa Národů,“ uvedla.

Je přesvědčena o tom, že jsme svědky událostí, jejichž výsledkem bude konec Evropské unie takové, jak ji dnes známe. „Federalistické výstřelky antidemokratických konstruktérů Evropské unie nejsou už životaschopné a nemohou se dlouhodobě udržet. Poslouchejte je v nadcházejících dnech velmi pozorně, protože budete mít možnost poznat pravou tvář těchto konstruktérů a jejich obhájců,“ podotkla.

Celý text proslovu Marine Le Penové :

Prožíváme dnes historickou chvíli.

Britský lid včera hlasoval tak, že se jednoznačně rozhodl odejít z Evropské unie a obnovit svou národní svobodu.

Ráda bych především vyslovila své srdečné blahopřání britskému lidu a vůdcům kampaně za Brexit, která umožnila tento historický výsledek: mé přítelkyni a spojenkyni v Evropském parlamentu paní Janice Atkinson, panu Johnsonovi, odvážnému bývalému starostovi Londýna, vůdci UKIP Nigelu Farageovi a všem těm, známým nebo neznámým, kteří se angažovali v této kampani.

To, več jsme si ještě před pár měsíci neodvážili ani doufat, se nyní stalo realitou, s níž se musí vyrovnat všichni : ano, je možné vystouoit z Evropské unie !

Navzdory tomu, co se nám UMP a velká většina všech médií snaží bez přestání opakovat, aby nás přiměli vzdát se našich ambicí na suverenitu a národní svobodu, nejsou ani Evropská unie, ani euro jako jedna z jeho součástí, napříště nezvratné.

Britové udělili národům Evropy, ale také národům celého světa, zářivou lekci demokracie. Neustoupili zastrašování ani apokalyptickým vizím, kterými se mocní snažili útočit na jejich podvědomí, a zvolili si cestu svobodu, kterou se jim snažili zatarasit. Stačí zmínit jen mnohá varovná prohlášení evropských vůdců, například skandální hrozby pana Junckera a vyhlášení prezidenta Obamy, která měla za cíl zastrašit britský lid a donutit jej podrobit se jejich vůli.

Když teď padlo toto demokratické rozhodnutí, budeme bedlivě sledovat chování evropských institucí a trvat na tom, aby bezpodmínečně respektovali tento výsledek demokratického hlasování a tento projev vůle po svobodě. Protože je na místě ta nejvyšší ostražitost. Bylo by nepřípustné, aby se Evropská unie zachovala tak, jak to Nicolas Sarkozy udělal s francouzským " Ne " z roku 2005, to znamená, pošlapala vůli lidu, která má být posvátná.

Evropské smlouvy poskytují pro vyjednávání o vystoupení země z Evropské unie dobu až dvou let a je dnes na evropských lídrech, aby prokázali, že pochopili lekci, kterou jim udělil britský lid, a že nebudou tomuto procesu klást překážky, což by bylo nejen protiprávní, ale také nelegitimní.

Spojené království je dnes pevně odhodláno rozšířit skupinu zemí, které nejsou členy Evropské unie a mezi něž patří i velmi prosperující Norsko, Švýcarsko a Island. Pak se definitivně ukáže, jak krátké nohy měly všechny lži šířené před referendem : nejenže Velká Británie bude nadále kooperovat a obchodovat s evropskými zeměmi, ale bude tak činit pravděpodobně s vyšší účinností, než tomu bylo před znovunabytím nezávislosti. Připomeňme, jak mnoho zemí, z nichž nejedna mimoevropská, jako jsou Mexiko či Jižní Korea, disponují dnes dohodami o svobodném obchodu s Evropskou unií. Bylo by zajisté velmi podivné odmítnout podobnou dohodu zemi, která je a zůstane nejbližším evropským sousedem.

Toto referendum bude hrát důležitou roli v myslích těch, kteří, často v dobré víře, podlehli klamu, že bez Evropské unie nic není možné, podvedeni apokalyptickými proroctvími těch, kterým už zbývá strach jako jediný argument. A nesmí nás přitom ovlivnit ani hysterie, která bude po nějakou dobu panovat na finančních trzích. Ani mezinárodní finance nemohou svobodnému lidu diktovat své zákony. Výchylky kurzů na burze nemají oprávnění určovat naše životy a i v této věci ukázali Britové svou nezdolnou odvahu, když se suverénně vzepřeli diktátu the City. Důvěřujme naší schopnosti učinit demokracii silnější než jsou trhy a nenechme se zastrašit ! Sama za sebe mohu slíbit, že to nikdy nedopustím.

Národní fronta byla ve Francii jediným politickým subjektem, který se o britské referendum již od začátku zajímal. Tato předvídavost, když jsme správně vyhodnotili britské aspirace, které ostatně sdílí velká většina lidí po celé Evropě, nam dává dodatečnou legitimitu, abychom úplně stejnou debatu podporovali a rozvíjeli i ve Francii. Naopak třeba UMP se nejen nechtělo této debaty zúčastnit, ale dokonce se ji pokoušelo umlčet. Evropské otázky jsou systematicky zametány pod koberec, ale přesto Britové pochopili – jakkoli nemuseli trpět eurem ani hrůzami schengenského prostoru – že právě ony jsou úhelným kamenem všech krizí, které nás jedna po druhé postihují. Musím se vší naléhavostí znovu zopakovat : žádná evropská země nemůže disponovat skutečně nezávislou politikou, pokud musí trpět pod evropským jhem. Politika se pak stává kabaretní hrou a skutečná suverenita již neexistuje. Manévrovací prostor francouzské politiky je zásadně vymezen evropskými rozhodnutími ve všech oblastech : ekonomice, imigraci, bezpečnosti, kultuře, diplomacii... A tak napříště budou muset tuto debatu o Evropě, debatu o národní suverenitě absolvovat všichni. A právě Evropa bude srdcem nadcházející prezidentské kampaně.

Jak dobře víte, už od roku 2013 vyzývám k referendu stejného druhu, které se právě odehrálo ve Velké Británii. Již několik let prosazujeme myšlenku, že je třeba zorganizovat kritické jednání Francie a Evropské unie o hlavních osách a pilířích naší nezávislosti. A že výsledky těchto jednání je třeba potvrdit referendem.

Referendum o členství Francie v Evropské unii je demokratickou nutností. Také Francouzi musí mít možnost volby, také Francouzi musí dostat možnost vybrat si cestu svobody, která by naší zemi vrátila její úplnou a nedílnou suverenitu. A pokud k tomu získám demokratický mandát, zahájím neprodleně jednání s Evropskou unií, jednání inspirovaná naší politikou mnohem staršího data než je myšlenka britského referenda, vedená cílem obnovy čtyř základních svobod : měnové a rozpočtové, hospodářské, územní a legislativní. A pokud k tomu jednání dospějí a pokud se Francouzi rozhodnou opustit Evropskou unii, bude to nová Evropa, která vznikne : Evropa Národů.

Pro všechny vlastence a pro všechny milovníky svobody je proto dnešní den dnem radosti.

Není to Evropa, kdo umírá, spíše jsme svědky kolapsu projektu Evropské unie a znovuzrození evropských národů, kteří musí stvořit nový evropský projekt : projekt skutečné spolupráce. Projekt Evropské unie, praskající na všech stranách a vystavující evropské národy jedné krizi za druhou, krizi ekonomické a krizi imgrační, musí udělat místo Evropě svobodných a suverénních národů. Dějiny jsou sérií příkladů touhy národů po svobodě a právě dnes zažíváme další zářný příklad ! Právě Spojené království dnes zahájilo hnutí, které už se nikdy nezastaví. Zanedlouho se zúčastním setkání lídrů všech evropských vlasteneckých stran, stran suverenistů, včetně zástupců naší skupiny v Evropském parlamentu a všech stran, které chtějí pro svůj lid obnovit Evropu spolupráce. Jak doufám, všude v Evropě se objeví iniciativy, které nakonec povedou k co největšímu počtu opakování tohoto brexitu. Jsem pevně přesvědčena, že jsme svědky událostí, jejichž výsledkem bude konec Evropské unie takové, jak ji dnes známe a učiním maximum pro vítězství demokracie a svobody národů. Federalistické výstřelky antidemokratických konstruktérů Evropské unie nejsou už životaschopné a nemohou se dlouhodobě udržet. Poslouchejte je v nadcházejících dnech velmi pozorně, protože budete mít možnost poznat pravou tvář těchto konstruktérů a jejich obhájců.

Ale přitom musíme hledět kupředu a jsem připravena nabídnout cestu nezávislé a suverénní Francie, vprostřed Evropy svobodných Národů, vprostřed skutečné spolupráce, kterou nabízím všem Francouzům, všem vlastencům a všem těm, kteří se chtějí zapsat do dějin.

Děkuji Vám za pozornost.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…