Bude nová revoluce? „Bezpečnostní expert“ Kocáb, Marvanová, Kalvoda a herec Mádl se chystají do akce

27.06.2017 7:25

Několik vět přichází opět na scénu. Petice, která byla sepsána v červnu roku 1989, čili půl roku před Sametovou revolucí, získává novou podobu a v době výročí jejího podpisu by se mělo objevit její nové znění. Stojí za ním politická platforma s názvem Spravedlnost & Inovace, zkráceně SPIN, kolem advokátů Jana Kalvody, Hany Marvanové a hudebníka Michaela Kocába. Ten v platformě vystupuje jako odborník na bezpečnost. Informuje o tom server Echo24.cz.

Bude nová revoluce? „Bezpečnostní expert“ Kocáb, Marvanová, Kalvoda a herec Mádl se chystají do akce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michael Kocáb
reklama

Jak SPIN uvádí, současná situace ve společnosti k nové verzi petice vybízí. Nová verze na rozdíl od té staré, již tehdy podepsalo na 40 tisíc lidí, sestává z 10 bodů. To znamená o tři body více. 

V úvodu nových Několika vět, které nesou podnázev Prohlášení SPINU k trvalé politické krizi v České republice. Zaznívá ostrá kritika politiky, jež je podle signatářů prolezlá skandály, korupcí a prochází krizí. Dochází prý k zašlapávání hodnot prezidentů Tomáše Garrigua Masaryka nebo Václava Havla a ohýbání Ústavy ze strany prezidenta Miloše Zemana. Česko pak prý zaostává i technologicky, v justici působí mafie a média fungují spíše jako vlivová centra. 

Původní text ZDE

Několik vět 2017 bude představeno dnes v pražské kavárně Lucerna za účasti řady pedagogů, vědců, ale i herců a zpěváků. Mimo jiné se zde představí herec a režisér Jiří Mádl, jenž vyzve k podpoře lidských práv a občanských svobod.

„Svět, který těmito hodnotami opovrhuje, je svět, v němž by náš stát neměl dlouhodobě šanci. Západní civilizační hodnoty zajišťují všem rovnost před zákonem, vládu práva, nikoliv panování oligarchů a papalášů,“ píše se v daném bodu, který má Mádl představit.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…