Budete Němci. Rychle! Německo nabízí občanství, už je zle

04.04.2024 7:47 | Zprávy
autor: Miloš Polák

Německá vláda vyslala vzkaz lidem hovořícím arabsky. Semaforová koalice, tedy koalice sociální demokracie, liberálů z FDP a Zelených, na sociálních sítích sdílela fotku německého pasu s nápisem v arabštině, který lidem slibuje, že se brzy budou moct stát občany Německa. „Turbo rychlostí“. Opoziční CDU/CSU varuje, že semaforová koalice vlastně pobízí další lidi k nelegální migraci do Německa.

Budete Němci. Rychle! Německo nabízí občanství, už je zle
Foto: Screen sítě X Regionálního německého centra
Popisek: Vzkaz německé vlády v arabštině

Koalice Spolkové republiky Německo v čele se sociálním demokratem Olafem Scholzem vyslala vstřícný vzkaz arabsky hovořícím lidem. Podle deníku Bild jim slibuje, že se brzy budou moct stát občany nejbohatší země EU.

„Semaforová koalice inzeruje na sociální síti, že se cizinci budou brzy moct stát občany Německa. S pomocí turbo procesu,“ napsal k tématu server nejčtenějšího listu Bild. „Ministerstvo zahraničí potvrdilo BILDu pravost tweetu. Jako by tu nebyla uprchlická krize s rekordní imigrací (350 000 žádostí o azyl v roce 2023),“ upozornil server nejčtenějšího listu.

Nový zákon o možnosti ponechat si své první občanství, až jedinec získá i to německé, má platit od 26. června 2024.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Martin Kuba byl položen dotaz

Sociální sítě

Opravdu si myslíte, že sociální sítě ubližují dětem? Proč se o nich neustále mluví jen negativně. Ano, je třeba děti hlídat a vést k tomu, jak se pohybovat na internetu, ale zamezit jim přístup k sociálním sítím nebo nějak omezovat to, aby používali internet podle mě není správná cesta. Doba je pros...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Liberální fašisté potřebují rychle voliče -o ničem jiném to není... , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseF.L.Hek , 04.04.2024 12:15:18

|  12 |  0

Další články z rubriky

ODS je v tranzici, baví se Holec. Skončí jedna velká lež

13:56 ODS je v tranzici, baví se Holec. Skončí jedna velká lež

Debata o přijetí eura na sobotní ideové konferenci ODS rozvířila reakce. Komentátor Petr Holec tvrdí…