Budíček! Dovolenky a luxusní večeře skončily. Babišův tisk si užívá Dalikův nástup do vězení

02.09.2016 6:59 | Zprávy
autor: mp

Lobbista Marek Dalík nakonec přece jen nastoupil do vězení, aby si odkroutil čtyři roky za kauzu Pandur, Když ve čtvrtek odpoledne dorazil k branám Ruzyňské věznice, trestanci za mřížemi na něj pokřikovali „Vítej v pekle!". Páteční Lidové noviny podrobně vykreslily, co všechno Marka Dalíka čeká a čeho všeho se bude muset vzdát.

Budíček! Dovolenky a luxusní večeře skončily. Babišův tisk si užívá Dalikův nástup do vězení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Dalík u soudu

Ačkoli měl nastoupit do vězení, vycestoval Marek Dalík za hranice. Lidé si mohli vsadit, zda se vrátí, či nikoliv. Nakonec vyhráli ti, kteří si vsadili na Dalíkův návrat. Ve čtvrtek odpoledne po půl čtvrté se objevil před branami věznice v Ruzyni. Setkal se tu s početným davem novinářů, ale zpoza oken věznice ho vítali i vězni. „Vítej v pekle!“, pokřikovali vězni.

„Dovolená v italském letovisku Monte Argentario, večeře v luxusních restauracích a záliba ve sběru cenných uměleckých děl. Tyto radosti života, na které byl zvyklý, bude muset Marek Dalík na čas pustit z hlavy," píše deník. Místo toho dojde na budíček v 5:30 ráno. Na Ruzyni jsou však prý většinou „hodnější zločinci".

„Co si pamatuji, tak ve výkonu trestu vedení ruzyňské věznice stojí o prvotrestané, kteří tolik nezlobí. Nechtějí, aby jim tam delikventi tropili nepořádek,“ uvedla Marie Benešová (ČSSD), exministryně spravedlnosti a bývalá nejvyšší státní zástupkyně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…