Budíček! Dovolenky a luxusní večeře skončily. Babišův tisk si užívá Dalikův nástup do vězení

02.09.2016 6:59

Lobbista Marek Dalík nakonec přece jen nastoupil do vězení, aby si odkroutil čtyři roky za kauzu Pandur, Když ve čtvrtek odpoledne dorazil k branám Ruzyňské věznice, trestanci za mřížemi na něj pokřikovali „Vítej v pekle!". Páteční Lidové noviny podrobně vykreslily, co všechno Marka Dalíka čeká a čeho všeho se bude muset vzdát.

Budíček! Dovolenky a luxusní večeře skončily. Babišův tisk si užívá Dalikův nástup do vězení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Dalík u soudu

Ačkoli měl nastoupit do vězení, vycestoval Marek Dalík za hranice. Lidé si mohli vsadit, zda se vrátí, či nikoliv. Nakonec vyhráli ti, kteří si vsadili na Dalíkův návrat. Ve čtvrtek odpoledne po půl čtvrté se objevil před branami věznice v Ruzyni. Setkal se tu s početným davem novinářů, ale zpoza oken věznice ho vítali i vězni. „Vítej v pekle!“, pokřikovali vězni.

„Dovolená v italském letovisku Monte Argentario, večeře v luxusních restauracích a záliba ve sběru cenných uměleckých děl. Tyto radosti života, na které byl zvyklý, bude muset Marek Dalík na čas pustit z hlavy," píše deník. Místo toho dojde na budíček v 5:30 ráno. Na Ruzyni jsou však prý většinou „hodnější zločinci".

„Co si pamatuji, tak ve výkonu trestu vedení ruzyňské věznice stojí o prvotrestané, kteří tolik nezlobí. Nechtějí, aby jim tam delikventi tropili nepořádek,“ uvedla Marie Benešová (ČSSD), exministryně spravedlnosti a bývalá nejvyšší státní zástupkyně.

Proto je také o věznici v Ruzyni velký zájem. Zařízení si trestance vybírá. Je tu prý vysoká pravděpodobnost podmínečného propuštění po odpykání části trestu za vzorné chování. Server OBase.cz upozorňuje na jedinou vadu na kráse jinak prý relativně poklidného vězení - strava prý za mnoho nestojí. Na Stupnici od jedné do deseti dostala na serveru jen 4 body.  Dalík navíc nemá jisté, že v tolik žádané věznici zůstane. Po týdnu zdravotních prohlídek bude definitivně rozhodnuto o tom, kde prožije příštích pár let života.

Bude si muset zvyknout na omezení přijmu balíčků, výrazná omezení v užívání mobilního telefonu. „Vězeňská služba dále pro Dalíka vypracuje individuální program zacházení. Ten zohlední délku trestu, charakteristiku jeho osobnosti a příčiny trestné činnosti. Obsahuje rovněž metody práce s odsouzeným či způsob a četnost jeho hodnocení. Program je komplexním materiálem, který určuje i možnosti zaměstnávání a účast na pracovní terapii a vzdělávání," doplňuje deník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

12:45 Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

Server Blesk.cz již po osmnácté odvysílal pořad S prezidentem v Lánech. Zeman rozehrál svůj tradiční…