Budou volby, tak je tu další strana. Stojí za ní Kocáb, Kalvoda, Marvanová či dramaturg ČT s bratrem

26. 4. 2017 15:39

V České republice vzniká nová politická platforma. Vystupovat bude pod zkratkou SPIN, což znamená SPravedlnost a INovace. Inovativního ducha mají trochu paradoxně zajistit ostřílení političtí matadoři z devadesátých let, Michael Kocáb, Hana Marvanová nebo Jan Kalvoda. Všichni jsou současně součástí Kroměřížské výzvy hledající pro národ nejlepšího prezidenta.

Budou volby, tak je tu další strana. Stojí za ní Kocáb, Kalvoda, Marvanová či dramaturg ČT s bratrem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michael Kocáb
reklama

Cílem je, jak ukazuje název, spravedlivější a inovativnější společnost, které má být dosaženo „restartem demokracie“. Spravedlivější společnosti má být dosaženo zrychlením soudního řízení nebo reformou trestní politiky. Právě to má ve SPINu zajišťovat Hana Marvanová a Jan Kalvoda. Dalším cílem je „posílit naše ukotvení v Evropské unii a NATO“, což má zajišťovat bezpečnostní sekce pod vedením Michaela Kocába.

SPIN chce nastartovat ve společnosti i sociální reformy. V této oblasti má být hlavním expertem Pavel Štern. Tento syn komunistického novináře a později mluvčího Charty 77 Jana Šterna působil s Marvanovou na Ministerstvu spravedlnosti pod Helenou Válkovou, která jej odvolala, když na ni podal trestní oznámení.

Jeho bratr Jan Štern, bývalý poslanec a poté šéf produkční skupiny v České televizi, má být expertem na oblast inovací. Poslední výraznou tváří má být Jiří Kotek, někdejší mluvčí Občanského fóra a později zakladatel strany Alternativa.

SPIN chce spolupracovat s Kroměřížskou výzvou, která hledá kandidáta na prezidenta. Spojení je o to logičtější, že hlavním tvůrcem Kroměřížské výzvy je Michael Kocáb, expert SPINu na bezpečnost.

Kroměřížská výzva považuje za favority na prezidentský úřad exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, bývalého velvyslance ve Francii Pavla Fischera a případně lékaře a aktivistu Marka Hilšera, který již vede kampaň na vlastní triko.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

22:20 „ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

Česká televize porušuje objektivitu, upozorňuje Ivo Cerman. Soudí tak na základě její odvysílané rep…