Budou zase protáhlé obličeje? Šéfredaktor Reflexu připomíná čtyři roky staré zážitky s ČT

03.11.2020 20:25 | Zprávy

Američané znovu míří k volbám. Rozhodují o svém prezidentovi i o složení obou komor Kongresu. Ovládnou zákonodárný sbor dnes opoziční demokraté a stane se prezidentem jejich kandidát Joe Biden? Podle průzkumů ano. Jenže před čtyřmi lety průzkumy také favorizovaly Hillary Clintonovou a řada novinářů nejen z České televize se divila, když vyhrál Donald Trump. Nedopadne to letos stejně?

Budou zase protáhlé obličeje? Šéfredaktor Reflexu připomíná čtyři roky staré zážitky s ČT
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezidentští kandidáti Donald Trump a Joe Biden

Občané Spojených států si volí prezidenta. Volební průzkumy favorizují demokrata Joa Bidena proti současnému prezidentovi za republikány Donaldu Trumpovi, ale před čtyřmi lety byla také favoritkou demokratka Hillary Clintonová. A po volbách řadě komentátorů zůstaly jen oči pro pláč.

Předvolební průzkumy zcela selhaly, vše dopadlo jinak, než mediální levice předpokládala. Sledovat moderátory (Michal Kubal a spol.), kterak nevěřícně zírají na přibývající státy, ve kterých zvítězil Donald Trump, bylo k popukání. Nicméně s veřejnou službou neměla tehdejší americká volební noc České televize společného vůbec nic,“ napsal šéfredaktor Reflexu Marek Stomiš.

Má za to, že se stejná situace může opakovat i tentokrát.

„Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a že Česká televize, dnes podobně jako před čtyřmi lety „nachystaná“ na vítězství levičáka Bidena, nakonec bude slavit ve volebním studiu vítězství. Uvidíme,“ pokračoval Stoniš.

Server Echo24.cz. který se odvolává na průzkumy společnosti Trafalgar Group, předvídá, že by Donald Trump mohl obhájit.

Před volebním úterým odevzdalo svůj hlas v předstihu už na 100 milionů Američanů.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

21:25 „Ukaž, koho volíš, když u nás pracuješ.“ To nejhorší, co může přinést volba poštou

Sněmovnou schválená korespondenční volba připouští, aby o tom, kdo bude u nás vládnout, rozhodovali …