Budoucí ministr Pecina pošťouchl Kalouska

26.06.2013 9:14

„Situaci v tomto státě je potřeba nějak překlenout a toto je jediná správná cesta k předčasným volbám,“ tvrdí Martin Pecina, zatím jediný potvrzený ministr nové vlády Jiřího Rusnoka. Zpovídal ho deník Právo.

Budoucí ministr Pecina pošťouchl Kalouska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Pecina

Na kritiku místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, že nová vláda je jen vláda kamarádů prezidenta Miloše Zemana, reaguje Pecina odmítavě. „Zeman má jako kamarády samé odborníky. Navíc mluvit o pučistech v okamžiku, kdy probíhá zatýkání na Úřadu vlády, je hodně přehnané,“ vzkázal mu.

V souvislosti s policejní razií Pecina uvedl, že snaha o objektivní vyšetření politických kauz také mohla být důvodem, proč Zeman jmenoval úřednickou vládu. Policisté totiž dle jeho názoru ještě neřekli vše, co vědí, a nezbývá tedy než doufat, že situace se bude dále vyvíjet a státní zastupitelství bude konat tak, jak samo uzná za vhodné.

Pecina zpochybňuje i onu mnohokrát připomínanou podporu koaliční vlády 101 hlasy ve sněmovně, zejména proto, že slyšel předsedkyni LIDEM Karolínu Peake hovořit o nutnosti vytvoření volebního programu. „Jediné správné řešení jsou předčasné volby a do té doby nechat vládnout kabinet, který nijak zásadně neovlivní politické dění v této zemi,“ myslí si.

Dát do pořádku to, co v pořádku není. To je podle Peciny zcela zásadní a chtěl by se tím řídit i na Ministerstvu vnitra, které bude mít v rukou. „Asi bych se obrátil na některé z úředníků, kteří tam sloužili roky a byli postupně vyhozeni panem Johnem nebo panem Kubicem, aby se vrátili,“ nastínil. V každém případě musí podle jeho slov ministerstvo úředně fungovat naprosto v pořádku.

Připomněl, že vláda, která má být u moci pouhé tři měsíce, nemá žádné ambice pro legislativní změny. Potřebuje jen zvládnout situaci s povodněmi a i věci, které mají exekutivní charakter. „Takže spolupráce s politickými stranami tak důležitá nebude,“ dodal Pecina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…