Budoucí ministr Pecina pošťouchl Kalouska

26.06.2013 9:14

„Situaci v tomto státě je potřeba nějak překlenout a toto je jediná správná cesta k předčasným volbám,“ tvrdí Martin Pecina, zatím jediný potvrzený ministr nové vlády Jiřího Rusnoka. Zpovídal ho deník Právo.

Budoucí ministr Pecina pošťouchl Kalouska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Pecina
reklama

Na kritiku místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, že nová vláda je jen vláda kamarádů prezidenta Miloše Zemana, reaguje Pecina odmítavě. „Zeman má jako kamarády samé odborníky. Navíc mluvit o pučistech v okamžiku, kdy probíhá zatýkání na Úřadu vlády, je hodně přehnané,“ vzkázal mu.

V souvislosti s policejní razií Pecina uvedl, že snaha o objektivní vyšetření politických kauz také mohla být důvodem, proč Zeman jmenoval úřednickou vládu. Policisté totiž dle jeho názoru ještě neřekli vše, co vědí, a nezbývá tedy než doufat, že situace se bude dále vyvíjet a státní zastupitelství bude konat tak, jak samo uzná za vhodné.

Pecina zpochybňuje i onu mnohokrát připomínanou podporu koaliční vlády 101 hlasy ve sněmovně, zejména proto, že slyšel předsedkyni LIDEM Karolínu Peake hovořit o nutnosti vytvoření volebního programu. „Jediné správné řešení jsou předčasné volby a do té doby nechat vládnout kabinet, který nijak zásadně neovlivní politické dění v této zemi,“ myslí si.

Dát do pořádku to, co v pořádku není. To je podle Peciny zcela zásadní a chtěl by se tím řídit i na Ministerstvu vnitra, které bude mít v rukou. „Asi bych se obrátil na některé z úředníků, kteří tam sloužili roky a byli postupně vyhozeni panem Johnem nebo panem Kubicem, aby se vrátili,“ nastínil. V každém případě musí podle jeho slov ministerstvo úředně fungovat naprosto v pořádku.

Připomněl, že vláda, která má být u moci pouhé tři měsíce, nemá žádné ambice pro legislativní změny. Potřebuje jen zvládnout situaci s povodněmi a i věci, které mají exekutivní charakter. „Takže spolupráce s politickými stranami tak důležitá nebude,“ dodal Pecina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…