Budoucí ministr průmyslu Havlíček o svých představách: Plánuji toto...

10.04.2019 16:58

Kandidát na ministra průmyslu a obchodu Karel Havlíček považuje za své hlavní priority podporu podnikání nebo dokončení restrukturalizace státních agentur.

Budoucí ministr průmyslu Havlíček o svých představách: Plánuji toto...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček

Havlíček to dnes řekl novinářům, napsala ČTK. Uvedl, že počítá s tím, že kvůli ministerskému postu skončí jako předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků. Podotkl, že finální rozhodnutí o jeho jmenování ministrem je na prezidentovi Miloši Zemanovi.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Havlíčka dnes do čela ministerstva, které dosud vedla Marta Nováková (za ANO), navrhl premiér Andrej Babiš (ANO).

„V každém případě musíme dotáhnout živnostenský balíček. Jasně se musí říct, kde a kdy se sníží administrativa. Živnostníci musejí vidět velmi rychle určité výsledky. Samozřejmě je to i otázka exportu a exportní politiky, která je v tuto chvíli z nemalé části právě na resortu průmyslu a obchodu. Je to také otázka dotažení fúze jednotlivých státních agentur a jejich zeštíhlení,“ uvedl dnes ke svým prioritám Havlíček.

V energetice je podle něj nepochybné, že peníze půjdou do jaderné energetiky. „Pravděpodobný scénář je takový, že se bude investovat do dalšího bloku, ne-li dvou bloků v Dukovanech. Na to je třeba všechno připravit, připravit vztah mezi vládou a ČEZ,“ doplnil. Energetický mix bude podle něj nutné ale doplnit i dalšími zdroji. „Musíme počítat s plynem a s obnovitelnými zdroji,“ dodal.

Velké personální změny na ministerstvu podle svých slov nechystá. „Každý, kdo bude ochoten udělat maximum, kdo tomu obětuje vše, kdo to bude dělat srdcem a kdo bude tvrdě pracovat, tak má dveře otevřené,“ zdůraznil pravděpodobný budoucí ministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…