Buďte přísnější. Novinář začal radit Prymulovi, co má dělat. A pak to schytal!

25.09.2020 20:20

Novinář serveru Aktuálně.cz Radek Bartoníček se na svém twitterovém profilu svěřil s tím, že chtěl po ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi, aby zpřísnil opatření proti koronaviru. Nesetkal se s vděkem. Ale s otázkou, jestli je potom vůbec novinář.

Buďte přísnější. Novinář začal radit Prymulovi, co má dělat. A pak to schytal!
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Roman Prymula

„Otevřeně přiznávám, že jsem po tiskové konferenci naléhal na ministra Prymulu, aby byl při zavádění opatření proti covidu přísnější. Jeho reakce? ‚Já vám ukážu sto mailů, kde mi píšou, že mě chtějí zabít, protože jsem nepřísnější,‘ odpověděl. Děkuji Deník N za záznam slov, já si vypnul diktafon,“ přiznal novinář Aktuálně.cz Radek Bartoníček na svém twitteru.

Otevřeně přiznávám, že jsem po TK naléhal na ministra Prymulu, aby byl při zavádění opatření proti covidu přísnější. Jeho reakce? "Já vám ukážu sto mailů, kde mi píšou, že mě chtějí zabít, protože jsem nepřísnější," odpověděl. Děkuji Deník N za záznam slov, já si vypnul diktafon.

— Radek Bartoníček (@R_Bartonicek) September 25, 2020

A vzbudil reakce. „Tohle je fakt dost hrozný. Jakou důvěryhodnost můžou mít novináři, kteří otevřeně přesvědčují politiky k nějakému politickému kurzu? A ještě to na sebe vykecají na twitteru...“ zareagoval následně na Bartoníčka právník a konzultant Jan Klusáček.

Tohle je fakt dost hrozný. Jakou důvěryhodnost můžou mít novináři, kteří otevřeně přesvědčují politiky k nějakému politickému kurzu? A ještě to na sebe vykecají na twitteru... https://t.co/I0XBTpKkZb

— Jan Klusáček (@janklusacek) September 25, 2020

„Tohle je přesně to pojetí novinařiny v Aktuálně – nestačí o veřejném dění reportovat, je ambice ho ovlivňovat nebo spoluvytvářet. A ještě se tím chlubit,“ zareagoval na Bartoníčka moderátor Info.cz Tomáš Jirsa.

Tohle je přesně to pojetí novinařiny v Aktuálně - nestačí o veřejném dění reportovat, je ambice ho ovlivňovat nebo spoluvytvářet. A ještě se tím chlubit. https://t.co/sKV3tFFxD2

— Tomáš Jirsa (@tomasjirsa) September 25, 2020

A Bartoníčka napomenul i šéfkomentátor serveru Seznam Zprávy Jindřich Šídlo. „Ty, Radku, to je ale pak jiná profese...“ řekl Šídlo.

Ty, Radku, to je ale pak jiná profese...

— Jindrich Sidlo (@jindrichsidlo) September 25, 2020

„Jako novinář nemáte na nikoho co naléhat... Asi nechápete, co je vaše role,“ napsal novinář na volné noze Pavel Houdek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…