Budu působit v nejvyšších patrech politiky, plánuje si Dominik Feri. Nejlépe v Praze, v Teplicích prý lidé zamrzli

31.12.2016 6:49

Teprve dvacetiletý Dominik Feri je jednou z předních tváří TOP 09. V rozhovoru pro silvestrovskou MF Dnes prozradil, že se rozhodl stáhnout z politiky na severu Čech a raději bude působit v Praze, protože zjistil, že na severu vlastně lidé moc nestojí o změnu a tak trochu „zamrzli“. Sám je hodně aktivní na sociálních sítích, ale posteskl si, že dnes má pravdu ten, kdo má víc lajků. Došlo i na předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska. Feri hovořil o jeho výměně.

Budu působit v nejvyšších patrech politiky, plánuje si Dominik Feri. Nejlépe v Praze, v Teplicích prý lidé zamrzli
Foto: Archiv DF
Popisek: Dominik Feri, radní města Teplice
reklama

Na severu Čech už Feri nechce být politicky aktivní. Ukazuje se totiž, že zde lidé nestojí o změnu. Za hejtmana si občané Ústeckého kraje znovu zvolili komunistu Oldřicha Bubeníčka, který prý v minulém volebním období mnoho neudělal, a tím také mnoho nezkazil. A lidem to stačilo. Nechtějí změny. Proto chce Feri působit někde jinde. Třeba v Praze, kde také studuje Právnickou fakultu Univerzity Karlovy.

Počítá s tím, že se bude angažovat v nejvyšších patrech politiky. Nic jiného mu asi nezbude, když vezmeme v potaz, že lidé znají v TOP 09 Karla Schwarzenberga, Miroslava Kalouska a pak Feriho. A kde jsou poslanci zvolení za tuto stranu? Kde jsou lidé z krajů a z obcí? Především ti podle Feriho potřebují určitou motivaci, potřebují povzbudit, aby se zase začali angažovat ve veřejném životě. Bez toho se TOP 09 nepodaří postavit na nohy.

„Myslím, že obnova topky nebude možná jen a pouze s Kalouskem. Je zjevné, že budeme potřebovat nové lidi. Nejen k Miroslavu Kalouskovi. I jeho bude muset někdo někdy nahradit,“ podotkl Feri. Najít nové lidi ale není lehké, spíš naopak. Mladý muž proto vyzývá své spolustraníky, aby jezdili mezi lidi, mluvili s nimi. Z besed na školách se poučil o síle osobního kontaktu. Právě díky osobnímu kontaktu prý vyhrál volby příští prezident USA, Donald Trump. Něco podobného se podle Feriho zopakuje i v České republice.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Podoba kampaně, s jakou uspěl Donald Trump ve Spojených státech amerických, se projeví i u nás. Brzy ale vyjde najevo, že několikanásobně větší střet než mezi pravicí a levicí nastane mezi Prahou a regiony. Kampaně ovládne lokální hledisko. Politik, který bude objíždět zbídačené kraje a bude zdůrazňovat, že na ně Praha kašle, ten bezesporu uspěje. Odvozuji to právě z amerických voleb, kde zněla velmi silná kritika federální vlády i lobbistů z Washingtonu. A zabrala, Trump si to všechno odjezdil a odřečnil. Takže zatímco my sedíme v Praze na Krymské v kavárně, tak Zeman, mistr politiky regionu, mluví v Krupce k lidem. Nestačí být vtipný na sociálních sítích, které se přeceňují. Ani já jsem si to neuvědomoval, dokud jsem nezačal jezdit po školách. Teď vím, že osobní kontakt má obrovskou sílu,“ zdůraznil.

Dominik Feri je podle vlastních slov známý, protože jezdí mezi lidi, pořádá besedy na školách a je hodně aktivní na sociální síti Facebook, byť si je vědom toho, že to samo o sobě nestačí.

„Kdo má více lajků, ten má pravdu. A trend bude stále zesilující. Kdy jste naposledy viděl věcnou debatu v televizi? Jsou plné invektiv, povrchních témat. Jen show, státnictví nula. Lidi to ale baví, rádi se díváme na to, jak se jiní hádají a napadají. Z toho pak plyne, že se objevují antisystémová hnutí. Politolog Petr Robejšek řekl, že Realisté rozjedou zadřené politické převody, že to bude rychlé a krásné a že vědí, jak na to. Po zhlédnutí tohoto maximálně obecného videa jsem však už skeptický, protože mi je jasné, že jde o další populistický subjekt. Ale je mi také jasné, že to lidi osloví,“ vymezil se mladý politik TOP 09 proti Robejškovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co zažil Xaver na Radě ČT: Ulička hanby před budovou. Zdenda Šarapatka se zapříčil. Ale to nejlepší přišlo o přestávce na cigáru

16:19 Co zažil Xaver na Radě ČT: Ulička hanby před budovou. Zdenda Šarapatka se zapříčil. Ale to nejlepší přišlo o přestávce na cigáru

Na včerejší Radě ČT to prý byla šichta jako v uranovém dole, prohlásil po zasedání radní Luboš Xaver…