Bůh je jediným správným vůdcem. Jak bych mohl jinak hledět na nebesa? Miliardář v LN opěvuje Jana Husa

02.07.2015 7:27

Podnikatel Radim Passer, dle svých slov hluboce věřící člověk, člen Církve adventistů sedmého dne, se v dnešním vydání Lidových novin zamýšlí nad postavou Mistra Jana Husa.

Bůh je jediným správným vůdcem. Jak bych mohl jinak hledět na nebesa? Miliardář v LN opěvuje Jana Husa
Foto: PASSERINVEST GROUP, a.s.
Popisek: Radim Passer

„Láskyplný Bůh změnil také můj život. V osobě Ježíše Krista zvítězil nad ďáblem, když na kříži Golgoty dokončil své dílo smíření a vykoupení člověka. Rádoby náboženská elita v Ježíšově době zinscenovala ukřižování svého Zachránce. Smrt však nemohla Ježíše udržet v hrobě. Jeho vzkříšení přineslo naději a jistotu spasení všem lidem, kteří tento dar Boží milosti svými životními postoji přijímají. Touto nadějí žil Jan Hus a touto nadějí smíme žít i my dnes. Ježíš zvítězil a ďáblovi se krátí čas,“ poznamenává úvodem svého textu Passer.

„Jan Hus ve svých kázáních nabízel lidem zásadu, že svědomí se má řídit přikázáními Písma pochopenými rozumem. Bůh promlouvající k člověku skrze bibli je jediným neomylným vůdcem, nikoliv církev promlouvající tehdy skrze častokrát bezbožné kněží, kteří zneužívali svoji zákonnou moc,“ konstatuje Passer.

Passer zároveň popisuje kostnický koncil a Husovu obranu pravdy. Podle něj Hus vědom si hodnoty života a ceny vykoupení v Ježíši Kristu dokázal až do krajnosti rozlišit pomíjivé od nepomíjivého. „S jakou tváří bych hleděl na nebesa? Jak bych mohl pohledět do tváře těm mnoha lidem, kterým jsem kázal čisté evangelium? Ne, cením si jejich spásy více než tohoto ubohého těla, určeného nyní k smrti,“ cituje Husova slova krátce před smrtí Passer.

„Husova životní pouť skončila, ale ne pravda, pro kterou zemřel. Jeho příklad povzbudil jiné, aby pevně stáli za pravdou a bránili ji navzdory hrozbě mučení a smrti. Jeho poprava ukázala celému světu proradnost a krutost Říma. Nepřátelé pravdy nevědomě prospěli tomu, co se snažili zničit. V osobě Jana Husa se projevil čistý křesťanský charakter – nesobeckost, pokora a sebeobětavá láska, která zahání strach,“ podotýká Passer.

A Husův odkaz přenáší i do dnešní doby. „Ačkoliv v Česku již 25 let požíváme přednosti náboženské svobody a svobody svědomí, bylo by nezodpovědně naivní se domnívat, že je vyhráno. Právě naopak. Bible předvídá, že náboženské pronásledování přijde znovu. V tom je falešné náboženství nebezpečnější a krutější než ateismus. Poskytuje falešné naděje, vykresluje Boha v ďábelských vlastnostech a vnucuje člověku pod hrozbou trestů uctívání falešných bohů. Každý z nás má však svobodu volby a dar úsudku, aby nepadl do těchto ďábelských nástrah,“ uzavírá podnikatel.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

9:55 Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

Předseda SPD Tomio Okamura na sociální sítí Facebook varuje slovy člena svého hnutí Jaroslava Foldyn…