Bulovka a Thomayerova nemocnice nebudou fakultní. Vyjde to na desetitisíce

27.12.2011 16:30

Dvě pražské nemocnice přestanou být od Nového roku fakultní. Konkrétně jde o nemocnici Na Bulovce a Thomayerovu. Pro pacienty se prý nic nezmění, každopádně nemocnice vyjde tato změna na desetitisíce.

Bulovka a Thomayerova nemocnice nebudou fakultní. Vyjde to na desetitisíce
Foto: Hans Štembera
Popisek: FN Motol
reklama

"Nejvíce asi pacienti budou vnímat to, že na bráně nad vstupem do nemocnice se k prvnímu dni roku uřízne nápis fakultní. Slůvko se odstraní i z hlaviček oficiální korespondence nemocnice a z faktur. Název nemocnice se změní i na razítkách lékařů, na jejich zhotovení bylo vyhlášeno výběrové řízení," vysvětlil pro iDnes.cz mluvčí Bulovky Martin Šalek.

Od Nového roku tak budou v Praze pouze tři fakultní nemocnice, a to Všeobecná fakultní nemocnice, FN Královské vinohrady a FN Motol.

Kromě uvedených věcí se budou muset změnit i internetové stránky. "Web Fakultní nemocnice Na Bulovce bude půl roku dobíhat a nahradí jej už od prvního ledna doména s názvem Bulovka.cz. Pacienti se dostanou i na starý web, vše bude ale přesměrováno na nové webové stránky. Změní se i koncovky u mailů lékařů," uvedl Šalek.

Nová razítka budou za 40 tisíc

Všechny tyto změny vyjdou obě nemocnice na desetitisíce. Například nová razítka vyjdou na 40 tisíc korun. I bez přívlastku fakultní budou dále výukovým pracovištěm pro všechny pražské lékařské fakulty. Péče o pacienty se také prý nezmění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se do toho pletete? Prošetřovači ze zahraničí narazili na Okamuru

15:59 Co se do toho pletete? Prošetřovači ze zahraničí narazili na Okamuru

Tomio Okamura vypěnil ohledně zásahu policie v Teplicích vůči narkomanovi Stanislavu Tomášovi. „Odmí…