Bulvár chtěl vyzpovídat guvernéra Singera. Ten mu zničil mikrofon a řekl, že nic vysvětlovat nebude

18.01.2014 9:51

Guvernéra České národní banky Miroslava Singera, který stojí za intervencí vedoucí k oslabení koruny a zdražování, bulvár nenechává chvíli odpočinout. Opět se za ním vydal s mikrofonem, tentokrát na veřejnou diskuzi na téma Ekonomická krize. Singer už situaci psychicky neunesl a zlost si vybil na redakčním mikrofonu.

Bulvár chtěl vyzpovídat guvernéra Singera. Ten mu zničil mikrofon a řekl, že nic vysvětlovat nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Guvernér ČNB Miroslav Singer
reklama

Guvernér Singer byl spolu s dalšími předními ekonomy hostem veřejné diskuze o ekonomické krizi. Akce se konala v Nové budově Národního divadla.

Nejčtenější noviny v zemi akci popisují následovně: „Projevil manýry jako severokorejský diktátor Kim Čong-un: S nikým se nebavím, na lidi kašlu!“ Hned při příchodu na veřejnou diskuzi se totiž Singer měl ohnat proti mikrofonu Blesku, až mu upadl na desku stolu. Bulvár se opakovaně snažil mikrofon nainstalovat, ale i tento pokus Singer sabotoval.

Na přímý dotaz před publikem, proč odmítá komunikovat, Singer odpověděl jasně. „Necítím žádnou přidanou hodnotu takové komunikace. Opakovaně jsem vám oddělal mikrofon. Klidně si to vyfoťte. Je to pro mě jistější, než kdybych riskoval, že mě budete fotit na záchodě jako bývalého prezidenta,“ vysmíval se redaktorům.

V samotné diskuzi před 150 lidmi Singer mimo jiné prohlásil, že se zdražení chudých příliš nedotkne. Tedy jejich úspor, o které nepřijdou. Žádné totiž údajně nemají, místo toho jenom dluhy, prohlásil guvernér ČNB. Na to reagoval jeden z nejvýznamnějších českých ekonomů Miroslav Ševčík. Podle něj jsou Singerovy argumenty klam. „To je sociální klam pana guvernéra. I sociálně slabší si mohou vytvářet drobné úspory," řekl Blesku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…