Bursík na odchodu od zelených nadával. A spustil tím pořádný kravál

23.08.2013 19:45

Bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík v pátek oznámil, že ukončuje své členství ve Straně zelených. Tu mezi lety 2005 a 2009 vedl. Vadí mu její posun doleva, který ji prý žene do široké levicové fronty. Reakce předsedy Ondřeje Lišky ale na sebe nenechala dlouho čekat.

Bursík na odchodu od zelených nadával. A spustil tím pořádný kravál
Foto: zeleni.cz
Popisek: Bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík
reklama

„Vynaložil jsem veškeré síly a schopnosti k tomu, abych přesvědčil vedení SZ o tom, že posun doleva žene stranu do široké levicové fronty, jejímž architektem je ve skutečnosti prezident Zeman. Účast SZ v takové frontě považuji za zradu základních hodnot, na kterých strana stojí,“ píše Bursík.

„Před tři čtvrtě rokem jsem na sjezdu SZ navrhl k hlasování usnesení, které odsuzuje krajské koalice ČSSD s KSČM a konstatuje, že SZ se nebude podílet ani neumožní vytvoření vlády opřené o komunisty. Orgány SZ však toto usnesení opakovaně odmítly,“ připomíná.

Odchod Bursíka vedení nepřekvapil

„Založením antikomunista, nemohu setrvávat ve straně, v jejímž vedení nelze dosáhnout jasně deklarovaný odpor ke spolupráci s komunisty. Hodlám nadále pracovat ve prospěch ekologických a liberálních témat, avšak na půdorysu nekomunistické demokracie.“ Kromě příklonu k levici mu vadí i návrat Dany Kuchtové do vedení strany. Kuchtovou označuje za symbol korupce, klientelismu a rozvratu.

Krátce poté, co Martin Bursík odchod ze strany oznámil, reagoval předseda Strany zelených Ondřej Liška, který se do svého předsednického předchůdce opřel. „Odchod Martina Bursíka ze Strany zelených není překvapením. Byť byl zvolen místopředsedou strany, na jejím vedení se již delší dobu nepodílel a spolupráci odmítal. Důvody, které Bursík uvádí, nejsou pravdivé a slouží jako účelová zástěrka k odchodu za naplněním osobních politických ambicí.“

Posun doleva předseda Liška odmítá. Zelení jsou údajně cestou mezi Milošem Zemanem a Miroslavem Kalouskem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

20:54 A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vidí v koronavirové pandemii pro Česko př…