Bursíka do blázince? Nevábné, popleta. Ekonápady pro Prahu mají dohru

1. 8. 2019 18:45

Bývalého ministra Martina Bursíka už za jeho nápad s omezením aut zkritizovali mnozí od Štěpána Kotrby po Patrika Nachera. Nyní se k nim přidal šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš. Do Bursíka se pouští za kůrovce, biopaliva i soláry. Praha podle něj má úplně jiné starosti než uhlíkovou stopu. A táže se, jaký by asi měli současní lídři Prahy výsledek, kdyby prozradili, že hodlají zaměstnat Bursíka...

Bursíka do blázince? Nevábné, popleta. Ekonápady pro Prahu mají dohru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Bursík
reklama

Po svém extempore na Českém rozhlasu čelil Martin Bursík těžké kanonádě na internetu, kdy ve spojitosti s jeho nápady padaly výrazy jako „zelený kundy“, komunisti nebo ekologické inženýrství a vzpomínalo se, co všechno má Martin Bursík na svědomí.

 

 

Anketa

Čeští senioři prý podléhají tzv. ,,dezinformacím". Je to bezpečnostní hrozba?

8%
92%
hlasovalo: 18487 lidí
A k těm, kdo na Bursíkovi nenechají nit suchou, se v posledním čísle Reflexu přidal i šéfredaktor periodika Marek Stoniš. Cituje dvě Bursíkovy „perly“: „Každý krok, který vedení města udělá, bude přepočítáván na redukci snížení tuny CO2. Obrazně říkávám, že v Praze bude kromě koruny (a snad brzy i eura) platit nová měna: tuna CO2. Všechna rozhodnutí budou objektivizována směrem k tomu, jaký efekt přinesou v cíli, kterým je klimaticky neutrální Praha,“ a: „Běžná auta budou muset z Prahy zmizet. Pokud má teď Pražan automobil se spalovacím motorem, tak by měl být jeho poslední.“

Stoniš říká, že by bylo snadné odpálkovat jeho výroky vtipem, že za ně putoval velmi rychle k Chocholouškovi, ale podle něj by to bylo „laciné a neprozíravé“. A to proto, že podle šéfredaktora Reflexu už v Bursíkově světě částečně žijeme. „A není to nic vábného,“ soudí Stoniš.

Připomíná, že Martin Bursík jako ministr životního prostředí zabránil těžbě dřeva napadeného kůrovcem. „A kůrovci se u nás tak zalíbilo, že začal likvidovat další české lesy,“ dodává. „Co bude dělat Bursíkův zelený svět? Za chvíli začne vyšilovat, že za kůrovcovou kalamitu můžou Václav Klaus a změny klimatu,“ tvrdí dále Stoniš. A jako další Bursíkův hřích uvádí biopaliva, tedy přimíchávání biosložky do pohonných hmot. „Byznys, který ničí auta, zdražuje benzín i naftu, ničí přírodu, odvádí vodu z krajiny, a byznys, z něhož má největší prospěch náš tatíček oligarcha Babiš,“ obviňuje Bursíka z napomáhání premiérovi. Nemluvě o „největším tunelu po roce 1989“ jménem solární energie.

Fotogalerie: - Československo v Darney

V městečku Darney v létě roku 1918 Francie poprvé ...
Darney se nachází v severovýchodní Francii
Je tam i československé muzeum
Je tam i československé muzeum
Fotografie dobrovolníků z roku 1918
Vlajky zainteresovaných zemí

Bursíka považuje za „nikým nevoleného popletu“ a dodává, že Bursík v restitucích získal několik nemovitostí v Praze, a to dosti lukrativních. Tedy že na něj ekonomické dopady jeho nápadů nedolehnou, respektive si je může dovolit. A dodává, že takových jako on není v Česku mnoho.

„Nehledě na to, že naše hlavní město má zcela jiné problémy než vážení uhlíku,“ dodává Stoniš. Je podle něj rozkopané, neprůjezdné a dostavba páteřních komunikací je v nedohlednu. Jako další problém vidí nedostatek bytů. Nebo že se nesekají trávníky. „Alergický plevel bují ještě více než městská byrokracie,“ tvrdí šéfredaktor Reflexu a poznamenává, že rozpočet se místo proinvestování prožírá, na čemž se podle něj podílí i to, že je nutné platit komisi, které Bursík šéfuje.

A na závěr mluví Stoniš o tom, že jde o podvod na pražských politicích. „Kdyby Hřib s Čižinským a Pospíšilem před volbami odkryli karty a přiznali, že hodlají svým voličům zakazovat jízdu klasickým autem, kolik procent by ve volbách asi dostali?“ táže se Marek Stoniš nakonec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svinstvo. Velé svinstvo. Hnus. Fendrych z Karlína se rozzuřil na muže, odsouzeného za psaní na Facebooku

20:20 Svinstvo. Velé svinstvo. Hnus. Fendrych z Karlína se rozzuřil na muže, odsouzeného za psaní na Facebooku

Komentátor Martin Fendrych se na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, že některé věci se opravdu po…