Byl nad námi vysloven rozsudek smrti, řekl člen zrušené organizace ODS

05.03.2013 17:50

Starosta Prahy 4 Pavel Caldr, jenž byl členem zrušené organizace ODS na Praze 4, doufal, že nové vedení občanských demokratů bude stranu spíše stmelovat. Aktuální dění však svědčí o opaku a Caldr si připadá jako muž popravený bez možnosti se hájit. Podle něj není v žádném případě pravda, že by v jeho zrušené organizaci docházelo k "velrybaření". V Českém rozhlase promluvil také o démonizovaném podnikateli Ondřeji Palounkovi.

Byl nad námi vysloven rozsudek smrti, řekl člen zrušené organizace ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Zuří v ODS nesmiřitelný vnitrostranický boj, který vyvrcholil zrušením tří pražských organizací, nebo jde o snahu občanských demokratů očistit se v očích voličů? Na tuto otázku odpovídal v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu na Českém rozhlase starosta Prahy 4 Pavel Caldr z dnes již zrušené organizace ODS na Praze 4.

Žádné "velrybaření" neprovozujeme, brání se starosta Prahy 4

"S rozhodnutím Výkonné rady ODS nesouhlasíme mimo jiné i proto, že jsem za celou dobu svého působení na Praze 4 ve straně neslyšel jedinou výtku. Zdá se mi, že jde o vyslovení rozsudku smrti bez možnosti odvolání odsouzeného," uvedl v úvodu pořadu Caldr.

Rozhodně není pravda, že by na Praze 4 docházelo k velrybaření, o čemž hovořila právě rada ODS. To, že se na Praze 4 neodehrává žádné velrybaření podle Caldra potvrdil i první muž ODS v Praze primátor Bohuslav Svoboda.

Caldr pochybuje i o tom, že docházelo k "velrybaření" v místní organizaci v ODS v Nuslích. Organizace má podle Caldra nějakých devadesát členů a není tedy tak snadné získat většinu. K tomu by rozhodně nestačilo dvacet nových duší, které údajně byly do organizace přivedeny. "Nejsem žádný kádrovák," poznamenal k tomu dále Caldr s tím, že neobjížděl jednotlivé stranické buňky a neprováděl kontroly, jak se kde volilo.

Předsedou nuselské organizace ODS se před pár dny stal Ondřej Palounek, který bývá označován za jednoho z kmotrů. Ke svému zvolení si měl údajně pomoci tím, že do nuselské organizace přestoupilo několik členů ODS z jiných organizací. Podle informací serveru Česká pozice.cz šlo především o lidi ze Spořilova. Caldr ovšem tuto konstrukci zpochybnil.

Démonizovaný Palounek

Starosta Prahy 4 v pořadu poznamenal, že není blízkým přítelem pana Palounka. Potkali se ale v zahraničí. Ví o něm pouze to, že je podnikatelem, ale Caldr ani netuší v jakém oboru. Palounek je podle Caldra v médiích spíše démonizován, ale možná nebude skutečným démonem. Není jisté, jaký měl podnikatel vliv, a dnes, kdy byla organizace ODS na Praze 4 zrušena, je jeho možný vliv ještě menší.

Caldr po volebním kongresu strany doufal, že nové vedení začne tmelit řady, ale ukazuje se, že se děje spíše opak. "Já jsem srdcem spjat s ODS, nikdy jsem nebyl v jiné straně a vždy jsem se pro ni snažil udělat maximum," podotkl starosta Prahy 4. Proto se k opuštění strany zatím nechystá a jako jednotlivec se necítí povolán ani k tomu, aby požadoval odchod premiéra Petra Nečase z čela strany.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Proč nikdo z EU neinicuje jednání o míru?

Určitě je to s Putinem těžké, ale když se o to nikdo nebude pokoušet, jak jinak válku ukončit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

S plnou parádou: Zeman v Srbsku. Kosovo a Západ. Co jinde nezaznělo

21:02 S plnou parádou: Zeman v Srbsku. Kosovo a Západ. Co jinde nezaznělo

Prezident Miloš Zeman má za sebou svoji předposlední zahraniční cestu. Dvoudenní návštěva srbského B…