Byla chyba, že Palacký odmítl, abychom se stali Němci. To napsal Pavel Šafr po projevu Merkelové

01.01.2016 13:52

Německá kancléřka Angela Merkelová ve svém poselství Němcům vzkázala, že jejich země uprchlickou krizi zvládne. Je přesvědčena, že běženci představují naději pro stárnoucí německou populaci. A šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr zalitoval, že nejsme součástí Německa.

Byla chyba, že Palacký odmítl, abychom se stali Němci. To napsal Pavel Šafr po projevu Merkelové
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr
reklama

Angela Merkelová byla nejednou označena za klíčovou osobnost roku 2015 kvůli svému přístupu k uprchlíkům. Tato dáma opakovaně prohlásila, že její země uprchlickou krizi zvládne. V běžencích navíc vidí naději pro svou zemi. Její novoroční projev německá státní televize ZDF zveřejnila s předstihem už v poslední den roku 2015. Německo je velká silná země a ačkoli nebude integrace uprchlíků ani snadná, ani levná, Němci mají dost sil na to, aby všechno zvládli.

Celý projev Angely Merkelové ZDE

Šafr její slova jednoznačně vítá. „Projev Angely Merkelové je projevem velkého státníka velké a silné země. Palacký se spletl, když psal do Frankfurtu, že nechceme být Němci. Cítím se být totiž tak trochu Němec,“ okomentoval slova Merkelové Šafr na sociální síti Facebook.

Není bez zajímavosti, že u projevu nejmocnější dámy Evropy najdeme i anglické a arabské titulky. Imigranti si tak např. přečtou, že EU spolupracuje na posílení ochrany vnějších hranic, což přibrzdí příchod dalších běženců. Němci se také podílejí na boji proti Islámskému státu. Německo prý musí zůstat zemí otevřenou světu. Zemí slavící své sportovní a jiné úspěchy, zemí sebevědomou.

Co přesně napsal Pavel Šafr:

Projev Angely Merkelové je projevem velkého státníka velké a silné země. Palacký se spletl, když psal do Frankfurtu, že nechceme být Němci. Cítím se být totiž tak trochu Němec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…