Byla otevřena další část brněnského okruhu. Sud ji možná zase uzavře

31.08.2012 18:55

Stavba dalšího úseku brněnského městského okruhu trvala šest let a vyšla na 13 miliard korun. S velkou slávou ji dnes otevřel ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM), soud ho však možná zase uzavře kvůli přílišnému hluku. Dostavba celého městského okruhu je prakticky v nedohlednu.

Byla otevřena další část brněnského okruhu. Sud ji možná zase uzavře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silnice, ilustrační foto

Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) se zúčastnil dnešního slavnostního otevření další části brněnského městského okruhu a Královopolského tunelu. Server ihned.cz, který o události informuje, ovšem obratem tlumí případné nadšení řidičů. Soud možná nově otevřený úsek opět brzy uzavře. Národní hlukové observatoře ČR se totiž postavila proti otevření této části okruhu a obrátila se na soud.

Stavba za 13 miliard

"Protihlukové stěny zde vykazují tak zásadní vady a nedodělky, že není možné, aby takto byla stavba provozována," tvrdí prezident observatoře Ivo Vaněk. "Jsou v nich prostě velké díry," doplnil pro IHNED.cz.

Ředitelství silnic a dálnic prý bylo o vadách informováno, ale jeho mluvčí Martina Vápeníková odmítá postup Národní hlukové observatoře komentovat s tím, že o podstatě žaloby nejsou informováni. Stojí V tuto chvíli je hotova přibližně třetina brněnského dopravního okruhu, o kterém se uvažuje už od roku 1947. Jeho úplné dokončení je plánováno na rok 2035. Ačkoli to podle všeho může být i podstatně později.

"Konec je však hodně spekulativní a toto datum je, myslím, velmi optimistické," míní ředitelka brněnského závodu ŘSD Věra Hoderová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…