Byla tam, když to hořelo. Emma Smetana je Čechům pro smích

16.04.2019 14:44

Česko má první oběť požáru katedrály Notre-Dame. Je jí moderátorka internetové televize DVTV Emma Smetana. Nikoliv proto, že by hořela doslova, ale roštuje ji český internet a sociální sítě. A Češi opět dokazují, že jim nic není svaté a pověst smějících se bestií je zasloužená.

Byla tam, když to hořelo. Emma Smetana je Čechům pro smích
Foto: Repro Facebook
Popisek: Koláž Emmy Smetany a dobytí Berlína
reklama

Z požáru katedrály pořídila Emma Smetana toto foto, které pak umístila na Instagram DVTV s popiskem: „V pařížské katedrále Notre-Dame vypukl rozsáhlý požár, ze slavné stavby šlehají plameny, propadla se střecha a zřítila štíhlá věž. Z místa informuje Emma Smetana.“

 

Jak ale podotkli další uživatelé v komentářích, z tragické události je vidět velice málo a většinu obrázku zakrývá zachmuřený obličej Emmy Smetany. Námitky shrnul jeden z nich takto: „Redakce propouštějí fotografy, protože už si většinu věcí vyfotí novinář na iPhone. Emma Smetana to povýšila na reportážní selfie. DVTV, ach jo.

Vážný výraz a styl selfie někoho zaujal natolik, že stvořil mustr, díky kterému je možné tvář Emmy Smetany naroubovat na libovolný obrázek.

Což hned několik lidí udělalo. A tak vznikla Emma Smetana smutně se tvářící před havárií vzducholodě Hindenburg...

Emma Smetana smutně se tvářící před americkými Dvojčaty...