Byla to hra na mrkanou a my mrkli první, hořce lituje Peake

01.07.2011 22:37

Nová členka vlády a místopředsedkyně VV Karolína Peake lituje, že véčka pustila ministerstvo vnitra. Byla to politická chyba, zdůraznila.

Byla to hra na mrkanou a my mrkli první, hořce lituje Peake

"Vše co souvisí s korupcí, bych chtěla přetáhnout pod svůj úřad. Představuji si jej jako minimalistický úřad. Ti lidi, kteří to koordinovali na ministerstvu vnitra, by měli přejít ke mně," vysvětlila Karolína Peake v ČT budoucnost úřadu pro boj s korupcí.

Moderátor Martin Veselovský chtěl vysvětlit, proč je třeba vytvářet nový úřad ve vládě. Připomenul, že Radek John při odchodu tvrdil, že úřad s bojem proti korupci nemá význam. "Já už jsem hovořila s Petrem Nečasem. Budu konzultovat personální otázky," přesvědčovala Peake, že smysl úřadu je nepochybný.

Psali jsme:
Mafie ABL a chapadla chobotnice posilují. Opozice k nováčkům u Nečase
Dopravní expert Huml: Vývoj se předjímat nedá. Přišel tam účetní
Hra o koryta. Smutná groteska. Za peníze všech. Hašek a Sobotka o vládě

A k rozporům mezi Johnem a Nečasem, která vedla k rezignaci Johna na vládní post řekla: "Roztržka byla nešťastná. Jednalo se o Michala Moroze. Bylo to nedůstojné jak Radka Johna, tak Petra Nečase."

K tématu:
Moroz: Exnovinář John neumí mluvit s médii. Podcenil ho i Nečas
I Kubice přišel z agentury, tlumil obavy premiéra Moroz
Spor John-Nečas o Moroze: Nedostal jsem prověrku jako táta, zlobí se
Vše o kauze Moroz

Stadium klinické smrti

Peake nicméně tvrdí, že již strana Věci veřejné našla způsob, jak komunikovat ve vládě. Optimismus zchladil místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier. Tvrdí, že celá řada ultimát od VV je nedůstojná. "Vždy to setrvání ve vládě je prioritou. Podle preferencí jsou Věci veřejné ve stádiu klinické smrti a volby do sněmovny je mohou od přístrojů odpojit," glosoval Dienstbier chování VV.

Pustit vnitro byla chyba

"Opustit ministerstvoo vnitra byla velká chyba. V té hře na mrkanou jsme mrkli první," lituje zpětně Peake. Zdůraznila, že do dodatku koaliční smlouvy prosadila strana dostatek ujednání, která stojí za vládní kompromis. Například zrušení akcií na doručitele.

Dienstbier varoval před dalšími vládními škrty, protože se výběr daní nevyvíjí tak, jak se předpokládalo. "Tato vláda zoufalců nakonec nebude tak špatná. Možná," glosoval pak resuscitaci vlády komentátor HN Petr Kamberský. 

K dohodě K9:
John si pochvaluje dodatek. Budeme mít větší vliv
Přečtěte si celé znění koaličního dodatku ZDE

Foto: Zbyněk Pecák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ann

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…