Bývalá ústavní soudkyně Wagnerová bude kandidovat do Senátu za Zelené

26.03.2012 11:55

Týden poté, co po deseti letech skončila kariéru ústavní soudkyně, se Eliška Wagnerová rozhodla kandidovat v senátních volbách jako nezávislá kandidátka za Stranu zelených. Ve funkci by prý mohla zúročit zkušenosti nabyté za jejího působení v justici. Informuje server Novinky.cz.

Bývalá ústavní soudkyně Wagnerová bude kandidovat do Senátu za Zelené
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ústavní soud

Wagnerová se chtěla rozhodovat ještě pár týdnů, nakonec ale přijala nabídku Strany zelených poměrně rychle. „Zelení přitahují pozornost mladých lidí, s kterými mám ty nejlepší zkušenosti i z Ústavního soudu. Chtěla bych v takovém mezigeneračním dialogu proto pokračovat i nadále,“ prohlásila Wagnerová.

Vrcholem mé kariéry byl Ústavní soud. Do Senátu nemusím za každou cenu

Nedávno Wagnerová prohlásila, že by ji měl u Ústavního soudu nahradit člověk, pro kterého bude práce v této instituci vyvrcholením kariéry. Nynější kandidaturu ale nevnímá jako rozpor s touto myšlenkou.

„Za vrchol kariéry budu vždy považovat Ústavní soud, do této soutěže jdu s tím, že to bude čestná soutěž. Pokud bude lepší kandidát, tak neuspěji, nemusím se tam dostat za každou cenu. Vrchol kariéry mám za sebou, nechci ale zahodit všechny mé zkušenosti,“ vysvětlila serveru Novinky.cz.

Předseda Strany zelených Ondřej Liška považuje Wagnerovou z ztělesnění myšlenky ústavnosti, kvality zákonů a jejich vymahatelnosti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…