Bývalí kandidáti na prezidenta se vyslovili, koho podpoří ve volbách

23.10.2013 15:25

Bývalí kandidáti na prezidenta už jasně vyjádřili svou podporu jednotlivým stranám v předčasných volbách. Většina z nich sama kandiduje nebo jsou ve straně, která se snaží získat voliče. Umělec Vladimír Franz naproti tomu veřejně podpořil Pirátskou stranu a herečka Táňa Fischerová se rozhodla kandidovat za Změnu, napsal server Týden.cz.

Bývalí kandidáti na prezidenta se vyslovili, koho podpoří ve volbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Franz nasbíral 88388 podpisů pod svou prezidentskou kandidaturu

Vladimír Franz ve spotu označil volby jako „laboratorní zkoušku“ a podpořil Pirátskou stranu, protože "do toho jdou srdcem a mají energii".

Podpořím Piráty, ale vy jste svobodní, tak se rozhodněte sami

"Já osobně budu podporovat Piráty, ale vy jste lidé svobodné vůle, tak se rozhodněte sami," vyzval Franz. Týden.cz k tomu dodal, že umělec odlétá na summit do Mexika, a tak není jasné, zda Pirátskou stranu skutečně podpoří i voličským hlasem.

Táňa Fischerová se voleb aktivně zúčastní. Nepodařilo se jí dohodnout se Stranou zelených, a tak kandiduje na prvním místě kandidátky hnutí Změna. Herečka se neobává vítězství levice nebo posílení komunistické strany.

Proč posilují komunisté? Vinou špatné vlády minulých kabinetů

"Dnes nám hrozí neoliberální a sociální koncepty. Já nikdy nebyla přívrženec komunistů, ale dneska je nevidím jako nebezpečí. Jako nebezpečí vnímám fašismus. Nejsem nadšená z toho, že KSČM sílí, ale ptejme se, jak se to stalo. Špatnou vládou minulých kabinetů," prohlásila na serveru Týden.cz.

Jsou ale další bývalí prezidentští kandidáti, kteří se snaží dostat do sněmovny. Patří k nim senátor Tomio Okamura, který vytvořil hnutí Úsvit přímé demokracie, a Jana Bobošíková, šéfka bloku Hlavu vzhůru!. Karel Schwarzenberg zase vede kandidátku TOP 09 v Praze.

Šanci ve sněmovně by měl dostat Babiš

Ekonom Vladimír Dlouhý naznačil, že ve volbách by měl šanci dostat podnikatel Andrej Babiš a jeho hnutí ANO. Odmítl ale vyjádřit jednoznačnou podporu, protože poukázal na řadu rizik, která jsou s Babišem spojená.

Senátor Jiří Dienstbier podporuje ČSSD a jeho kolega z horní komory Parlamentu Přemysl Sobotka si zase stojí za ODS. Europoslankyně Zuzana Roithová propaguje lidovce na billboardech.

Prof. JUDr. Vladimír Franz

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta ČR v roce 2013
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…