Bývalí komunisté a flanďáci. Komentátor hodnotí antiklausovské senátory

28.02.2013 15:27 | Zprávy

Komentátor František Matějka tvrdě odsoudil senátory, kteří se podepsali pod text obviňující prezidenta Václava Klause z velezrady. Na jedné straně podle Matějky stojí někdejší adepti komunistické strany, flanďák František Bublan nebo Eliška Wagnerová, pro kterou sousloví státní suverenita zřejmě nic neznamená. Na druhé straně stojí Klaus, který jako jeden z mála našich politiků za český stát bojuje. Tvrdé zúčtování se senátory uveřejnil Matějka na blogu iDnes.cz.

Bývalí komunisté a flanďáci. Komentátor hodnotí antiklausovské senátory
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

Senátoři, kteří se rozhodli iniciovat obžalobu prezidenta republiky Václava Klause z velezrady, podle Matějky vyslyšeli hlas těch lidí, kteří by snad byli rádi, aby byl Klaus pověšen co nejvýš. Co lze říci o těch, kteří odpověděli na výzvu této části davu? Najdeme tam neúspěšného prezidentského kandidáta, který se podle Matějky nesmířil s tím, že v prezidentské volbě neskončil první, druhý, ale dokonce ani třetí. Po boku mu stojí Eliška Wagnerová, která při posuzování Lisabonské smlouvy nevzala v potaz státní suverenitu. "Eliška Wagnerová, pro kterou je pojem státní suverenita, soudě podle postoje k Lisabonské smlouvě, jen synonymem pro toaletní papír," píše doslova Matějka.

Jednotky lidské malosti

Výčet dle jeho názoru tragických postav tím však zdaleka nekončí. Nesmíme zapomínat na Miroslava Antla, u něhož autor připomíná, že byl komunistickým prokurátorem a po revoluci rezignoval na post náměstka policejního prezidenta, když byl přistižen opilý v autě. Další z předních postav Senátu Alena Gajdůšková (ČSSD) stáhla svou kandidaturu na členství v KSČ až v prosinci 1989. Vedle ní Matějka připomíná např. i Františka Bublana (ČSSD), jenž byl podle autora flanďák, chartista a měl svůj podíl i na známém zásahu na CzechTeku.  

"Dvacet osm adeptů, podle kterých lze pojmenovat novou jednotku lidské malosti a politické ubohosti. Dvacet osm lidí, jejichž jména je dobré si zapamatovat, protože takový materiál si mizející svrchovanost a celistvost republiky, jakož ani demokratický řád, ke kterému máme i díky nim stále tak daleko, snad pro příště ani nezaslouží," uzavírá Matějka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Pane Fialo

jaký máte skutečný důvod k podporování Ukrajiny v tak obrovském rozsahu. Jsme malý stát , který má velké ekonomické problémy , není na důchody , zaostává zdravotnictví, školství, jsou problémy ve vězeňství a spousta dalších problémů . Na nic nejsou peníze , ale odkud se berou peníze na podporu Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…