Bývalí komunisté a flanďáci. Komentátor hodnotí antiklausovské senátory

28.02.2013 15:27

Komentátor František Matějka tvrdě odsoudil senátory, kteří se podepsali pod text obviňující prezidenta Václava Klause z velezrady. Na jedné straně podle Matějky stojí někdejší adepti komunistické strany, flanďák František Bublan nebo Eliška Wagnerová, pro kterou sousloví státní suverenita zřejmě nic neznamená. Na druhé straně stojí Klaus, který jako jeden z mála našich politiků za český stát bojuje. Tvrdé zúčtování se senátory uveřejnil Matějka na blogu iDnes.cz.

Bývalí komunisté a flanďáci. Komentátor hodnotí antiklausovské senátory
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

Senátoři, kteří se rozhodli iniciovat obžalobu prezidenta republiky Václava Klause z velezrady, podle Matějky vyslyšeli hlas těch lidí, kteří by snad byli rádi, aby byl Klaus pověšen co nejvýš. Co lze říci o těch, kteří odpověděli na výzvu této části davu? Najdeme tam neúspěšného prezidentského kandidáta, který se podle Matějky nesmířil s tím, že v prezidentské volbě neskončil první, druhý, ale dokonce ani třetí. Po boku mu stojí Eliška Wagnerová, která při posuzování Lisabonské smlouvy nevzala v potaz státní suverenitu. "Eliška Wagnerová, pro kterou je pojem státní suverenita, soudě podle postoje k Lisabonské smlouvě, jen synonymem pro toaletní papír," píše doslova Matějka.

Jednotky lidské malosti

Výčet dle jeho názoru tragických postav tím však zdaleka nekončí. Nesmíme zapomínat na Miroslava Antla, u něhož autor připomíná, že byl komunistickým prokurátorem a po revoluci rezignoval na post náměstka policejního prezidenta, když byl přistižen opilý v autě. Další z předních postav Senátu Alena Gajdůšková (ČSSD) stáhla svou kandidaturu na členství v KSČ až v prosinci 1989. Vedle ní Matějka připomíná např. i Františka Bublana (ČSSD), jenž byl podle autora flanďák, chartista a měl svůj podíl i na známém zásahu na CzechTeku.  

"Dvacet osm adeptů, podle kterých lze pojmenovat novou jednotku lidské malosti a politické ubohosti. Dvacet osm lidí, jejichž jména je dobré si zapamatovat, protože takový materiál si mizející svrchovanost a celistvost republiky, jakož ani demokratický řád, ke kterému máme i díky nim stále tak daleko, snad pro příště ani nezaslouží," uzavírá Matějka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mediální úderka. Fendrych, Honzejk, Mitrofanov. Tak dlouho blábolili o ruském agentovi na Hradě, až tomu sami uvěřili. Překvapí vás, odkud to zní

15:55 Mediální úderka. Fendrych, Honzejk, Mitrofanov. Tak dlouho blábolili o ruském agentovi na Hradě, až tomu sami uvěřili. Překvapí vás, odkud to zní

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se na svém facebookovém profilu obul do novinářů, kteří podle něj kr…