Bývalý politik a právník Vyvadil: Po Klausech je poptávka. Když řeknou něco politicky nekorektního, politická i mediální kavárna dostává amok

20.03.2019 18:45

Podle právníka, bývalého senátora a poslance Jiřího Vyvadila, je základní politickou strategií Západu politická rusofobie směřující k zatlačení Ruska, omezení jeho vlivu a vyvolání konfliktů. A oba Klausové podle něj doslova rozpalují naše rusofoby do běla. „Fiala odstartoval vznik nového subjektu, vznik vytvoření českého Salviniho,“ píše v komentáři na serveru Vaševěc.cz.

Bývalý politik a právník Vyvadil: Po Klausech je poptávka. Když řeknou něco politicky nekorektního, politická i mediální kavárna dostává amok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Česká politická rusofobie je podle Vyvadila opravdu velmi silná. „Vede ji ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, jejími fanatickými stoupenci jsou Piráti, ODS, TOP 09, KDU-ČSL či STAN,“ dodává s tím, že i když na sociálních sítích Putin nedopadá zle, v mainstreamu je zásada jasná: za všechno může Putin – je to zločinec.

Vyvadil připomíná, že faktem je, že Putin desítkám, možná stovkám milionů západních stoupenců tzv. liberální demokracie bere spánek. „To Rusko, nepříliš bohaté, s relativně skromnými vojenskými náklady, vítězí tam, kde má klečet a plazit se,“ doplnil.

A do těchto nálad podle právníka jednoznačně spadají oba „odbojníci“ – prezident Václav Klaus a jeho syn poslanec Václav Klaus. „Nic jim není svaté, otec se účastní Valdajských fór a od počátku tvrdí, že Západ vyvolal puč v Kyjevě, syn se nebojí přiznat Rusku význam pro naše osvobození a naprosto drze si jel se školským výborem do Ruska,“ dal za příklad a zmínil, že něco podobného před ním ještě žádný předseda výboru neudělal.

Proti absurditě protiruského tažení se vyslovuje leckdo z nás. Vyvadil prý i proto založil skupinu Přátel Ruska v České republice, která čítá kolem deseti tisíc členů. „Ale oba Klausové jsou jednoznačnými protestními superrebely, když řeknou něco politicky nekorektního, kavárna, politická i mediální, dostává amok,“ všímá si Vyvadil.

  • Původní text ZDE

Vyloučením poslance Klause juniora z ODS tak podle Vyvadila Petr Fiala odstartoval vznik nového subjektu. „Vznik českého Salviniho. Ten Salvini vzrostl od voleb, kdy byl druhý, o 20 %,“ poznamenal.

Závěrem svého textu dodává, že česká politika je nesmírně chudá a v zahraničních otázkách už i nudná. Není prý možné donekonečna opakovat třicet let staré fráze, jak to dělali komunisté. Bohudík to podle něj právě oba Klausové neumějí. „Proto je logicky prostě po nich poptávka,“ píše na závěr s tím, že určitě nemusejí mít vždy pravdu, ale je nesmírně zapotřebí, aby stojaté vody rozvířili. „A to oni udělají s gustem,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…