Bývalý poslanec Rabas povede ZOO

14.11.2012 3:38 odp.

onkurz na šéfa ZOO Dvůr Králové nad Labem vyhrál exposlanec a bývalý ředitel chomutovského zooparku Přemysl Rabas. Druhý skončil bývalý ředitel ZOO Děčín Lubomír Moudrý. K výběru se má ještě vyjádřit rada kraje. Po dnešním zasedání výběrové komise to ČTK řekl člen představenstva Josef Ješina (ČSSD). Dlouholetá ředitelka dvorské zoo Dana Holečková v říjnu v čele zoo skončila.

Bývalý poslanec Rabas povede ZOO
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Přemysl Rabas

"Pořadí jsme neurčovali, ale Přemysl Rabas získal nejvíce bodů," řekl Ješina. K posouzení pro jmenování na místo ředitele komise radě kraje podle něj doporučila i Moudrého. "Tito dva byli nejlepší," řekl Ješina. Připomněl, že Rabas i Moudrý jiné zoo v minulosti řídili. Komise dnes ve finále vybírala z pěti uchazečů. Původně se přihlásilo 20 zájemců. Zoo již dříve uvedla, že jméno nového ředitele by mělo představenstvo zahrady oznámit 19. listopadu.

Bývalá ředitelka Holečková čelila kritice například za to, že dvorská zoo byla nedávno vyloučena ze Světové asociace zoologických zahrad (WAZA), které se nelíbilo porušení etického chování při převozech zvířat. Už v roce 2010 zoo ukončila členství v Asociaci evropských zahrad a akvárií (EAZA).

Na konci října z dvorské zoo odvezli chovnou samici vzácné pralesní žirafy okapi, důvodem transportu bylo právě ukončení členství dvorské zoo v EAZA a opuštění chovných programů. Holečková však kritiku odmítala a tvrdila, že ukončením členství v asociacích nebude dotčen další rozvoj zoo ani chov ohrožených zvířat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: johTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mrtvé děti ve sklepě, zkorumpovaný Biden? „Nevadí, Trump je horší.“ Nenávist dostoupila vrcholu

12:40 Mrtvé děti ve sklepě, zkorumpovaný Biden? „Nevadí, Trump je horší.“ Nenávist dostoupila vrcholu

Spojené státy jsou roztříštěné v mnoha ohledech a jen těžko lze udržet Američany pohromadě, pokud bu…