ČEZ podle rozhlasu potvrdil,že Kleslové platil až 100.000 Kč měsíčně

25.09.2015 6:04 | Zprávy

Dozorčí rada energetické firmy ČEZ potvrdila, že společnost platila až 100.000 Kč měsíčně bývalé místopředsedkyni hnutí ANO Radmile Kleslové. Závažné pochybení ale rada při prověrce plateb nenašla, uvedl Český rozhlas - Radiožurnál. Kleslová kvůli smlouvě její advokátní kanceláře s polostátním podnikem ČEZ, kterou kritizoval i předseda ANO a ministr financí Andrej Babiš, odešla z vedení ANO. S ČEZ se Kleslová dohodla, že smlouvu ke 30. září ukončí.

ČEZ podle rozhlasu potvrdil,že Kleslové platil až 100.000 Kč měsíčně
Foto: Úřad MČ Praha 10
Popisek: JUDr.Radmila Kleslová

O výši odměn za služby Kleslové pro ČEZ zatím jen spekulovala média, energetická firma ani Kleslová to dosud nekomentovaly. Částky za právní poradenství od kanceláře Kleslové dnes prověřovala dozorčí rada ČEZ. "Roky, možná deset let, to bylo 40.000 - to si dobře vzpomínám. Pak to bylo 70.000. Teď to bylo, možná rok, možná rok a půl, těch 100.000," řekl Radiožurnálu k výši odměn pro Kleslovou předseda rady Václav Pačes.

Kleslová informace rozhlasu nekomentovala

Podle předsedy rady se objevily námitky, jestli byly platby pro Kleslovou za právní služby adekvátní. Dozorčí rada ale nakonec po více než osmihodinovém jednání konstatovala, že Kleslová dostávala za svoji práci zaplaceno správně, uvedl Radiožurnál. Kleslová informace z jednání rady podle rozhlasu nechtěla komentovat.

Kleslová v úterý rezignovala na funkci místopředsedkyně vládního hnutí ANO. Ve vyjádření pro média uvedla, že odstoupila kvůli dehonestující kampani, kterou proti ní rozpoutal bývalý náměstek ministra financí a člen dozorčí rady ČEZ Lukáš Wagenknecht.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

EURO

Proč NYNÍ považujete za váš cíl přijetí Eura? Proč třeba první nevyřešíte nízké mzdy a klesající životní úroveň lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nerudová jako vyjednávač k zeleným povolenkám: „Jako kdyby psovi dali hlídat buřty“

17:33 Nerudová jako vyjednávač k zeleným povolenkám: „Jako kdyby psovi dali hlídat buřty“

Zavedení systému emisních povolenek ETS 2 odmítla vláda Andreje Babiše (ANO) hned na svém prvním řád…