ČEZ v Bulharsku dodržuje platné zákony, ujistil Kalousek

20.02.2013 12:59

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se vyjádřil k problémům společnosti ČEZ v Bulharsku. Ujistil, že ČEZ dodržuje legislativu Evropské unie i Bulharska. Tamní pobočka může přijít o licenci, bulharský regulační úřad zatím zkoumá rozsah pochybení české energetické společnosti.

ČEZ v Bulharsku dodržuje platné zákony, ujistil Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav kalousek

Kalousek prohlásil, že všechny tři společnosti ČEZu v Bulharsku dodržují místní i Unijní legislativu. „Nedopustila se žádného kroku, který by mohl být hodnocen jako hrubé porušení podmínek,“ odmítl ministr financí.

OutStreamVideoPlayer

Pokud řízení s ČEZem nebude spravedlivé, budeme chránit své investice

„Správní řízení bude, věříme, vedeno spravedlivě. Pokud to tak nebude, jako investor podnikneme veškeré právní kroky pro ochranu naší investice,“ zdůraznil Kalousek.

Spolu s Kalouskem byla na vládním brífinku také vicepremiérka Karolína Peake, která se vyjádřila k chystanému uzavření smluv mezi církvemi, náboženskými obcemi a Českou republikou.

V pátek podepíše smlouvy s církvemi premiér Petr Nečas

Vláda schválila návrhy smluv, které mají být podepsány v pátek. Ministr Kalousek k tomu dodal: „V pátek to bude podepisovat pan premiér. Nevidíme důvod nepodepsat, pokud je platná legislativa. Jakékoliv odkládací účinky nejsou nařízeny ani nejsou na místě.“

Za nemovitosti v držení obcí, krajů nebo soukromníků mají církve získat během 30 let náhradu 59 miliard korun. Největší částka, 47,2 miliardy korun, připadá na církev římskokatolickou.

Církve dostanou vybrat, kolik z té částky, která jim přísluší, chtějí vyplatit v hotovosti a kolik budou chtít vyplatit v dluhopisech.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šílená čísla. O čem Dáša z Mostu v DVTV nemluvila? Jsou translidé, kteří změny pohlaví litují

19:44 Šílená čísla. O čem Dáša z Mostu v DVTV nemluvila? Jsou translidé, kteří změny pohlaví litují

„Dáše je víc žena než já. Užívá si to,“ uvedla v rozhovoru s Emmou Smetanou v DVTV herečka Erika Stá…