ČNB do toho praštila. Rána ekonomice, zuří Babiš

04.11.2021 17:40 | Zprávy

ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta. Jde o největší zvýšení od roku 1997. Důvodem je vývoj inflace. Píše o tom mimo jiné server iDNES.cz.

ČNB do toho praštila. Rána ekonomice, zuří Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Detail tisícikoruny, ilustrační foto

Pro zvýšení úrokových sazeb o 1,25 procentního bodu dnes hlasovalo pět členů rady ČNB. Dva členové chtěli sazby beze změny, uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. 

ČNB dnes v prognóze také zvýšila odhad vývoje inflace. Letos čeká průměrnou inflaci 3,7 procenta a příští rok 5,6 procenta. V roce 2023 by měla klesnout na 2,1 procenta. ČNB také zhoršila odhad vývoje ekonomiky pro letošní i příští rok. Letos čeká růst HDP o 1,9 procenta a příští rok o 3,5 procenta. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

To by mě také zajímalo

Kdo volí ti, co posuzují regulérnost kampaní? A myslíte, že nejsou transparentní a objektivní? Prý jste pokutu dostali nejen vy, ale i třeba ODS, jestli to je pravda, tak podle čeho usuzujete, že vám byla pokuta udělena, protože jste nepohodlnou stranou? Nebo myslíte, že jí je i ODS?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Střílení do ženských rozkroků. Svědectví o teroru Hamásu, který budil ovace

12:00 Střílení do ženských rozkroků. Svědectví o teroru Hamásu, který budil ovace

„Několik záběrů ukazuje dívky zakrvácené v rozkroku po znásilnění, po ráně kulkou nebo v důsledku ře…