ČR navštíví vrchní velitel pro transformaci NATO

15.07.2015 6:19

Česko dnes navštíví vrchní spojenecký velitel pro transformaci NATO Jean-Paul Paloméros. Jednat bude s náčelníkem generálního štábu Josefem Bečvářem i dalšími představiteli armády.

ČR navštíví vrchní velitel pro transformaci NATO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka NATO

Paloméros je velitelem jednoho ze dvou strategických velitelství v čele vojenské velitelské struktury NATO. Má tak na starosti třeba výcviková a vzdělávací zařízení nebo společné projekty spojenců a jejich vzájemnou spolupráci. V Česku tak do jeho gesce spadá třeba Centrum ochrany proti zbraním hromadného ničení ve Vyškově nebo Mnohonárodní středisko leteckého výcviku. Velitelství spojeneckých sil pro transformaci sídlí v Norfolku v americké Virginii.

Ve čtvrtek se Paloméros setká s náměstkem ministra obrany Jakubem Landovským. Poté generál navštíví právě alianční Centrum ochrany proti zbraním hromadného ničení ve Vyškově, kde se seznámí i s činností operačního centra, které bylo slavnostně otevřeno loni na podzim.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

13:53 Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického,…