ČR nemá na to, přijmout euro, míní šéf Hospodářské komory Kužel

27.10.2011 22:47

Podle šéfa Hospodářské komory Petra Kužela zatím Česká republika nemá na to, přijmout euro za svou měnu. Bez něj se však nedá udržitelně existovat, myslí si také ekonom.

ČR nemá na to, přijmout euro, míní šéf Hospodářské komory Kužel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Evropská měna euro. Ilustrační fotografie euromincí
V Událostech, komentářích na ČT se střetly dva názory na evropskou měnu. Podle šéfa Hospodářské komory Petra Kužela není udržitelné bez eura existovat. Česká republika ale zatím na to, aby ho přijala. Ekonom Tomáš Prouza si zase myslí, že to, že nemáme euro, je sice nyní dobře, ale dlouhodobě je to špatně. Politici pak prý nejsou motivovaní, aby dělali úsporné reformy.

„Je to poslední varování pro Evropu, aby začala fungovat jinak," míní Prouza o posledních událostech v Evropské unii. Podle něj případnou další ekonomickou recesi české banky ustojí. Udělají pouze několik kroků, například se navýší úroky u úvěrů nebo se omezí rizikovější úvěry.

„Všichni se obáváme, že nedosáhneme na peníze," připustil i Kužel. Jakmile na ně ale nedosáhneme, nebudeme moci konkurovat, řekl také. Konkurenceschopnost je teď pro Česko životně důležitá.

Čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…