ČRo připravil projekt předvolebního vysílání pro podzimní senátní a komunální volby

23.08.2018 21:16

Český rozhlas připravil projekt předvolebního vysílání pro letošní podzimní senátní a komunální volby. Hlavním cílem bude představit posluchačům maximální množství politických stran, uskupení a sdružení i jednotlivé kandidáty. Volbám do Senátu a zastupitelstev se budou věnovat regionální i vybrané celoplošné stanice. Rozhlas to uvedl v dnešní tiskové zprávě.

ČRo připravil projekt předvolebního vysílání pro podzimní senátní a komunální volby
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Kandidáti do Senátu v daném volebním obvodu dostanou prostor ve vysílání prostřednictvím tzv. vizitek, ve kterých budou odpovídat na předem známé otázky. Pořadí vysílání vizitek na jednotlivých regionálních stanicích určí los. Regionální stanice dále odvysílají duely všech postupujících dvojic v senátních volbách na svém území.

Volbám do zastupitelstev obcí s výjimkou pražského magistrátu budou určeny debaty lídrů kandidátek v krajských městech. Účastnit se jich bude maximálně sedm účastníků, které do jednotlivých termínů zařadí losování. Komunální volby dále přiblíží i hodinové bloky věnované komunálním volbám v každém okresním městě. Prostor dostanou zástupci všech kandidujících subjektů ze všech okresních měst v ČR.

Volební kandidáty do zastupitelstva hlavního města Prahy představí ve vysílání jak vizitky, tak předvolební diskuse. Ve vizitkách dostanou prostor lídři kandidátek všech kandidujících subjektů. Předvolební diskuse bude rozdělena na čtyři přibližně stejné části, účastníci budou do jednotlivých termínů zařazeni na základě losu. Losovat se bude v pátek 24. srpna.

„Stejně jako v minulých předvolebních obdobích platí speciální předvolební pravidla pro zaměstnance a spolupracovníky Českého rozhlasu, která slouží k udržení nestrannosti a objektivity,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Senátní volby se spolu s volbami komunálními budou konat 5. a 6. října. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

21:15 Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

Chování vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) je za hranou právního státu, míní předseda hnutí SPD Tom…