ČSSD: Návrh Klause na vystoupení z EU je cestou do bezvýznamnosti

03.10.2013 13:30

Návrh bývalého prezidenta Václava Klause na vystoupení České republiky z Evropské unie je cestou do bezvýznamnosti, tvrdí sociální demokraté. Členství je podle nich naopak přínosem a ČSSD volá po větším zapojení do evropského dění.

ČSSD: Návrh Klause na vystoupení z EU je cestou do bezvýznamnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

Klausovy konstrukce o ztrátě demokracie, potlačování svobodného rozhodování či národní identity jsou podle stranického předsedy Bohuslava Sobotky za hranou objektivního pohledu. Na svůj názor má exprezident právo, názor jednoho občana je však nepodstatný, uvedl v prohlášení.

"Co navrhuje Václav Klaus, je cesta do bezvýznamnosti," řekl novinářům místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Unie podle sociálních demokratů přinesla do Česka investice a pracovní místa a postarala se o značný rozvoj země. "ČSSD je připravena se co nejvíce zapojit do evropského dění," podotkl Zaorálek. Připomněl také, že to byl právě Klaus, kdo v minulosti za ČR přístupovou dohodu jako premiér podepsal.

Nynější projekt evropské integrace podle Klause selhal. "Nemluvme o demokracii, když mluvíme o EU. To je antidemokratická entita a antidemokratický projekt," řekl v rozhovoru v Mladé frontě Dnes. Unie podle bývalého prezidenta podvazuje možnosti svobodného rozhodování a bez odchodu z ní nelze v Česku provést fundamentální, systémové změny.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypekli Noru Fridrichovou. Než stačila pustit reportáž, ANO zaúřadovalo

10:12 Vypekli Noru Fridrichovou. Než stačila pustit reportáž, ANO zaúřadovalo

Nora Fridrichová zabrousila se 168 hodinami do tématu migrace. V pořadu jeden odborník za druhým tvr…