ČSSD bojuje o přežití, vážněji, než se tváří. Víme, co všechno na ní chystá advokát Altner

20.06.2016 21:17

Advokát Zdeněk Altner přitahuje šrouby ve sporu o platbu za vyhraný spor o sídlo sociální demokracie – Lidový dům v pražské Hybernské ulici. Před několika dny Altner podal kvůli sporu s ČSSD podnět k pozastavení činnosti sociální demokracie. Dopis s podnětem adresoval vládě. Po té požaduje, aby případ dluhu za vysouzený Lidový dům prozkoumala a k Nejvyššímu soudu dala návrh na omezení činnosti sociálních demokratů.

ČSSD bojuje o přežití, vážněji, než se tváří. Víme, co všechno na ní chystá advokát Altner
Foto: Hans Štembera
Popisek: Steinerův sál v Lidovém domě, kde představitelé ČSSD sledovali výsledky voleb

Na webovém odkazu  se nyní objevila i veřejná petice směřující k témuž cíli. „Byl podán návrh na pozastavení činnosti ČSSD, a to z důvodů, že dlouhodobě porušuje zákon o politických stranách a vnitřní pravidla. Návrh byl předán Kanceláři prezidenta Miloše Zemana, vládě ČR a odeslán na vědomí Komisi Evropské unie. Cílem je pozastavení činnosti ČSSD do doby, než budou odvoláni hlavní představitelé nekalých praktik ve straně. Zákon říká, že činnost nemohou vyvíjet strany, které porušují ústavu, zákony a jejichž program nebo činnost ohrožují práva a svobodu občanů. My, níže podepsaní, souhlasíme s pozastavením činnosti ČSSD,“ stojí v linku; petici zatím podepsaly necelé tři stovky lidí.

Petici mají možnost potenciální petenti i komentovat a není to úplně příjemné čtení. „Z ČSSD se ale stejně jako kdysi z KSČM zločinecká strana stala! Představitelé této strany spolupracují s lidmi, kterým dohazují veřejné zakázky, a pak si dělí tržby (viz kauza Dědic v Ostravě)! Podnikatelé musejí zaplatit tzv. desátky starostům obvodů i obcí, aby jim vůbec dovolili začít podnikat, a tak by se dalo pokračovat! Bohužel tito utlačovaní lidé mají rodiny a potřebují zdroje financí, tak raději mlčí a snaží se v rámci možností v klidu podnikat. Kdyby se někdo na tyto mafiány rozhodl podat trestní oznámení za vydírání, možná by se odhodlali i další, a to by se teprve děly věci! Lidé by měli už konečně procitnout z toho sna, že je všechno v pořádku. Neříkám, že levice je špatná a pravice dobrá, ale mělo by dojít k čistce lidí, kteří sedí na radnicích a hrabou si pod sebe! A to můžeme jedině, když půjdeme k volbám a budeme volit lidi, které známe a kterým věříme, volit schopné lidi, a ne prasata, která se jen ženou ke korytům!“ napsal například účastník diskuse Karel, který ale nezveřejnil své příjmení. „Jen jim dejte socanům do těla, ať se škvaří lumpové!!! Takový Palyza, Rykala a další socanští grázlové by měli dostat už dávno za uši!!! Držíme vám palce,“ stojí v příspěvku dalšího anonymního komentátora s přezdívkou Lomo. „Ačkoliv byla oslovena hlavní média, žádné nepřináší plné znění tiskové zprávy a plné znění podání návrhu na pozastavení činnosti ČSSD. Podnět byl adresován vládě ČR, prezidentovi ČR, na vědomí Poslanecké sněmovně, kontrolnímu výboru sněmovny, všem poslancům a Evropské komisi,“ napsal v komentáři pod peticí občanský aktivista Jan Šinágl.

Zdeněk Altner podnět poslal i prezidentovi Miloši Zemanovi a Poslanecké sněmovně. Tvrdí v něm, že ČSSD nesplacením dluhu porušuje zákon i ústavu, z „čehož je nutno vyvodit patřičné důsledky. V podnětu jsou shrnuty všechny kroky ČSSD, které podle našeho názoru nejsou v souladu s právními předpisy,“ nechal se slyšet syn bývalého advokáta Patrik Altner. Za nejvážnější prohřešek považuje nerespektování pravomocného rozsudku. Pražský městský soud v Praze na konci března 2016 přiznal Zdeňku Altnerovi 337 milionů korun včetně penále, které mu sociální demokracie dluží za zastupování ve sporu o Lidový dům.

ČSSD ale odmítá částku Altnerovi vyplatit a podala dovolání k Nejvyššímu soudu. Peníze pak zatím posílala Altnerovým věřitelům. Nejvyšší soud ale na začátku června uznal námitky ČSSD, že jí hrozí závažná újma na jejích právech, a splacení dluhu odložil do projednání dovolání.

V dokumentu čítajícím dvanáct stran si Zdeněk Altner stěžuje i na obstrukce ze strany ČSSD a údajné mediální výpady proti jeho osobě. Mediální zástupce sociální demokracie ve sporu Jiří Chvojka se vůči podobným argumentům ohradil například na serveru iDnes.cz. „Domnívám se, že jsem se vždy zachoval maximálně seriózně a vycházel jsem z faktů. Nijak osobně jsem se k panu Altnerovi nevyjadřoval. Nikdy jsem neřekl žádné hodnoticí stanovisko vůči panu Altnerovi,“ řekl Chvojka.

„Autor podnětu zdvořile žádá o informaci, zda při projednání podnětu ve vládě České republiky členové vlády za ČSSD, proti níž podnět směřuje, se zdrželi hlasování,“ uzavřel svůj podnět k pozastavení činnosti ČSSD Zdeněk Altner.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jaroslav Šťastný

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…