ČSSD chce přes Chovance manipulovat volby, prozradil šéf Pirátů Ivan Bartoš

2. 2. 2017 20:33

„Trubte na poplach. ČSSD se skrze ministerstvo vnitra dle mého názoru chystá nepřímo manipulovat volby, respektive využít svých kompetencí ve prospěch sociální demokracie. Nic jiného mi z toho nevychází,“ uvádí Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany, který nechce, aby z něj někdo dělal blbce. Ve vedení ČSSD je to dle něj jeden „dezinformátor“ vedle druhého a na závěr se ptá: "Proč kauza údajně trvající měsíce najednou vyleze, když se jedná o šmírovací novele o vojenské rozvědce, můžeme jen spekulovat..."

ČSSD chce přes Chovance manipulovat volby, prozradil šéf Pirátů Ivan Bartoš
Foto: Archiv Ivana Bartoše.
Popisek: Pirát Ivan Bartoš.
reklama

"Pokusy ovlivňovat volby, obavy z rizik jejich ovlivnění, jsou hlášeny z řady zpravodajských služeb partnerských států, a jsou dohledatelné dokonce v otevřených zdrojích," sdělilo ve svém prohlášení ministerstvo vnitra. Na něj reagoval ve svém textu na Facebooku Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany. "Fakt nejsem jako Zeman nebo Ovčáček. Nejsem rusofil, ale ani amerikanofil, a ani žádný šílený konspirátor nebo paranoik. Jsem občan ČR a nechci, aby ze mě někdo dělal blbce. V této věci si případně zcela vystačím sám. ČSSD se skrze Ministerstvo vnitra ČR, dle mého názoru, chystá nepřímo manipulovat volby, respektive využít svých kompetencí ve prospěch sociální demokracie," napsal na úvod.

"Když si ČSSD (to D ve zkratce je „demokracie“), která se stále propadá a ve volbách dostane na zadek od Babiše a dalších, neví rady, něco se s tím musí dělat. Ne náhodou bude jedním z hlavních témat socdem pro volby bezpečnost, viďte pane Tejci," okomentoval.

Hackování nezabezpečených systémů na internetu je dle jeho názoru odjakživa. "Dobrej impulz pro politiky to zabezpečit, pokud to nemají. A jestli si toho všímají teď, tak běda nám občanům," konstatoval Bartoš. "Informační války? Mediální kapitál poráží politiku a veřejnoprávní média, která ovšem nejsou objektivní také. Nic jinýho se neděje. Teda v rovině "ovlivňování voleb". "Klasická" politika je o ovlivňování lidí za účelem voleb, nebo mi něco uniká. Ten kapitál může bejt ruskej, americkej, babišovskej. V ČR stačí klidně někdo menší než Andrej, třeba Soukup a tak," vysvětlil.

Holport Sobotka, Chovanec a Zaorálek to mají vymyšlené

"Když si Chovanec začal zařizovat na svém ministerstvu Centrum hybridních tentononc, tak jsem u toho s Piráty byl a kritizoval dvě věci: nemůžete říkat lidem, co je a co není dezinformace, když jste politický. Nemůžete zasahovat do voleb pod žádnou záminkou, když vás vede Chovanec (ČSSD) - mimo jiné disponující podvodným diplomem z plzeňských práv a usvědčený plagiátor opisující do závěrečné práce ze středoškolákem vypracované maturitní otázky na internetu," sdělil Ivan Bartoš.

"Jakmile začala dostávat koordinátorka ČUTI Romancovová veřejně sodu, tak jsem jí volal a dopisoval jsem si s ní, protože nejsem nějaký primitivní „hater“, abych do nich kopal, když si věci neověřím," upozornil předseda Pirátů. "Jejich analýz dezinformací, která se měsíc zatím neprojevila, nechť je klidně zapomenuta, protože je to vlastně směšný," domnívá se.

Ve vedení ČSSD je to jeden "dezinformátor" vedle druhého

Pravé zadání se, nejen dle Bartošova názoru, bohužel rýsuje velmi ostře. "Zaorálkovic nějak vysoustružili útok na jejich emaily, kdy ovšem reálně k žádnému narušení vnitřní sítě nedošlo. Den na to zasedá „tým expertů na bezpečnost voleb“ a už to bude lítat. ČSSD se skrze Ministerstvo vnitra ČR reálně chystá nepřímo manipulovat volby - využít svých kompetencí ve prospěch sociální demokracie. Nic jiného mi z toho nevychází," konstatuje Ivan Bartoš. Volí se fyzicky ve volebních místnostech. Sčítání je kontrolovatelné a neprobíhá přes „veřejný“ internet. "Pokud ano, tak to změňte. Co tedy budou řešit? Nestranně výroky politických stran v kampani? Na lžích jsou bohužel kampaně „tradičních stran založený“. Jsou pod socdem. Tak ať začnou u sebe, protože ve vedení ČSSD je to jeden „dezinformátor“ vedle druhého," je přesvědčen.

"Kde není invence a nastupuje zklamání skalních voličů ČSSD, musí vedení hledat nové cesty. Já doufám, že to voliči sociálních demokratů vidí. Trubte na poplach!" objasnil a na závěr položil řečnickou otázku: "Proč kauza údajně trvající měsíce najednou vyleze, když se jedná o šmírovací novele o vojenské rozvědce, můžeme jen spekulovat..."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Oldřich Szaban
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…