ČSSD chce sjednotit volby v Praze. Má podporu lidovců i komunistů

26.01.2014 19:21 | Zprávy

ČSSD chce změnit volby do pražského zastupitelstva. Příští týden tak do Poslanecké sněmovny pošle návrh zákona, který by měl sjednotit volby pouze v rámci jednoho volebního obvodu.

ČSSD chce sjednotit volby v Praze. Má podporu lidovců i komunistů
Foto: Michal Drabík
Popisek: Milan Chovanec u mikrofonu. V pozadí Bohuslav Sobotka

Dříve totiž počet obvodů a členů zastupitelstva určovali sami zastupitelé. Znevýhodněny tak byly například malé strany, když v roce 2010 ODS zajistila rozdělení Prahy na sedm obvodů.

ČSSD proto navrhne, aby pro metropoli platila stejná pravidla jako v krajských volbách, a ne volbách do obcí. Zastupitelů bude nastálo 65 a pro vstup do vedení města stačí překročit 5% hranici hlasů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

18:40 „Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

Interní průzkum Ministerstva vnitra, z něhož citoval novinář Jakub Zelenka, odkrývá pro současnou vl…