ČSSD chce sjednotit volby v Praze. Má podporu lidovců i komunistů

26.01.2014 19:21 | Zprávy
autor: pan

ČSSD chce změnit volby do pražského zastupitelstva. Příští týden tak do Poslanecké sněmovny pošle návrh zákona, který by měl sjednotit volby pouze v rámci jednoho volebního obvodu.

ČSSD chce sjednotit volby v Praze. Má podporu lidovců i komunistů
Foto: Michal Drabík
Popisek: Milan Chovanec u mikrofonu. V pozadí Bohuslav Sobotka

Dříve totiž počet obvodů a členů zastupitelstva určovali sami zastupitelé. Znevýhodněny tak byly například malé strany, když v roce 2010 ODS zajistila rozdělení Prahy na sedm obvodů.

ČSSD proto navrhne, aby pro metropoli platila stejná pravidla jako v krajských volbách, a ne volbách do obcí. Zastupitelů bude nastálo 65 a pro vstup do vedení města stačí překročit 5% hranici hlasů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sbíral na raketu Dana, teď chce vzít Rajchla na Ukrajinu

20:53 Sbíral na raketu Dana, teď chce vzít Rajchla na Ukrajinu

Po nedávném promítání dokumentu Velký vlastenecký výlet, který sleduje cestu pochybovačů o válce na …