ČSSD chce zrušit zneužitelné akcie na majitele

08.07.2010 20:24

ČSSD předložila ve sněmovně návrh na zrušení akcií na majitele, tedy toho druhu akcií, který je nejvíce zneužitelný, jelikož majitel akcií je anonymní.

ČSSD chce zrušit zneužitelné akcie na majitele

"Tento zákon nepodáváme poprvé, navrhovali jsme jej již před volbami. Kvůli obstrukcím ODS se jej však ve sněmovně nepodařilo prosadit. Podle našeho názoru má tento návrh vysoký protikorupční potenciál a výrazně chybí v souboru protikorupčních opatření, na kterých se dohodly strany trojkoalice," uvedl pro server euro.cz poslanec Jeroným Tejc.

Navzdory neúspěchu předchozích návrhů si ČSSD tentokrát věří. „Věřím, že tento návrh zákona má ve sněmovně velkou šanci na prosazení," podotkl Tejc.

"Dohodu na zrušení akcií na majitele totiž podepsali před volbami na půdě Americké obchodní komory všichni zástupci podnikatelů, politických stran a sdružení s výjimkou ODS. Očekávám, že tedy zejména TOP 09 a KSČM tento návrh zákona podpoří," dodal.  

Foto: cnb.cz

reklama

autor: par

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo chce válku? Někomu přeskočilo? Babiš to rozsekl

22:31 Kdo chce válku? Někomu přeskočilo? Babiš to rozsekl

My fakt pošleme naše syny do války? Někomu přeskočilo, ne? Lídr opozičního parlamentního hnutí ANO A…