ČSSD chystá hlasování o koalici. Vývoj kolem Babišova stíhání prý situaci komplikuje

5. 5. 2018 7:02

O vládním vyjednávání mezi hnutím ANO a sociální demokracií píše dnešní vydání MF Dnes. Šéfové obou stran by se měli sejít v pondělí, ČSSD by pak měla příští týden vypsat referendum o tom, zda vstoupí do vlády s hnutím ANO za tolerance KSČM.

ČSSD chystá hlasování o koalici. Vývoj kolem Babišova stíhání prý situaci komplikuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: 1. máj s ČSSD na Střeleckém ostrově. Předseda Jan Hamáček rozdával růže, moderoval Jan Antonín Duchoslav a na podiu zazpíval i Jiří Helekal
reklama

Referendum, jak píše MF Dnes, se uskuteční přesto, že ještě není známo, zda Babiš vyhoví podmínkám, které si sociální demokracie klade - ohledně nepřehlasovávání ČSSD, odstoupení člena vlády v případě odsouzení i konce představitelů hnutí SPD  v čele Sněmovny a výborů. Babiš sice dal najevo, že podmínkám vyhovět nechce, v kuloárech však zástupci babišovců připouštějí nějaký možný kompromis. 

A tak je na řadě referendum uvnitř sociální demokracie. Původně zamýšlené elektronické referendum nebude, z důvodu obav o manipulaci. „Vnitrostranické hlasování bude probíhat tak, že se sejdou místní organizace a ty se po diskusi a v tajné volbě každého člena vyjádří,“ řekl MF Dnes místopředseda ČSSD Jiří Zimola. Jasno o výsledku referenda by mělo být na přelomu května a června. 

Jaký bude výsledek, lze podle dnešního vydání MF Dnes těžko předjímat, neboť sociální demokraté jsou rozděleni půl na půl. 

MF Dnes závěrem uvádí, že sociálním demokratům nyní při vyjednávání může pomoci pro Andreje Babiše (ANO) nepříjemný vývoj v kauze Čapí hnízdo. Pravděpodobnost, že Babiš skutečně skončí u soudu, totiž v těchto dnech prudce vzrostla. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„ČT se vydováděla! Lhali, jako když tiskne.“ Svobodná Vitásková se bude bránit

10:43 „ČT se vydováděla! Lhali, jako když tiskne.“ Svobodná Vitásková se bude bránit

Alena Vitásková byla v listopadu definitivně zproštěna obvinění v kauze solárů. A teď se soudí o odš…