ČSSD jedná o krocích následujících po demisi vlády. Jak pevná je pozice Sobotky?

03.05.2017 21:18

Vedení sociálních demokratů jedná dnes večer v Lidovém domě o krocích, které budou následovat po demisi vlády jejich stranického šéfa Bohuslava Sobotky. Podle předsedy senátu Milana Štěcha má premiér mezi členy grémia podporu. Zprávu přinesla ČTK.

ČSSD jedná o krocích následujících po demisi vlády. Jak pevná je pozice Sobotky?
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Bohuslav Sobotka s Lubomírem Zaorálkem na sjezdu v Brně

„Věřím, že všech,“ uvedl při odchodu z jednání, jehož neoficiální část začala v sídle sociální demokracie už kolem sedmé hodiny. Oficiálně zasedání začalo ve 20:30 po příjezdu prvního místopředsedy a statutárního zástupce Sobotky Milana Chovance. Ten se s novináři nezastavil.

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

Chovanec odpoledne na Hradě jednal s prezidentem Milošem Zemanem a v Lidovém domě má tlumočit jeho pohled na vládní krizi. Vznikla potom, co ministr financí a předseda koaličního hnutí ANO Andrej Babiš podle premiéra nedostatečně vysvětlil některé aspekty svého podnikání, například kauzu nedaněných jednokorunových dluhopisů.

Také Babiš dnes navštívil prezidenta. Sobotku čeká cesta na Hrad ve čtvrtek, odevzdá tam demisi celé vlády, ačkoli s tím Babiš nesouhlasí. Hlava státu ji podle vicepremiéra nicméně přijme.

Zástupci koaličních stran se dnes ráno sešli před pravidelným jednáním vlády, diskutovali i o řešení současné situace. K vypsání předčasných voleb se staví negativně, ale v názorech na budoucnost kabinetu se rozcházejí. ČSSD považuje za nepřijatelné, aby ve vládě dál působil Babiš. ANO Babišův odchod odmítá, lidovci zmiňují možnost pokračovat v současné sestavě, ale bez Babiše i Sobotky.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

V souvislosti s odchodem Sobotky z postu premiéra se spekuluje o tom, zda sociální demokraty dál povede do říjnových voleb. Odpovědi na tuto otázku se premiér dnes vyhnul.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…