ČSSD má nového předsedu. Vedení se ujímá Jan Hamáček

18.02.2018 17:56

Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

ČSSD má nového předsedu. Vedení se ujímá Jan Hamáček
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček.

Ve druhém kole hlasování na dnešním mimořádném sjezdu strany v Hradci Králové získal potřebný nadpoloviční počet hlasů a porazil bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu.

Už v prvním kole neuspěl dosavadní úřadující šéf strany Milan Chovanec, který ČSSD vedl od loňské rezignace tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky.

„Chtěl bych moc poděkovat za důvěru. Moc si toho vážím a přistupuji k vaší důvěře s pokorou. Já jsem ve svém projevu mluvil o tom, že máme strašně málo času a strašně moc práce. Začnu pracovat od zítra,“ sdělil Hamáček po svém zvolení a poděkoval všem protikandidátům za férový soubor. „Vážím si toho, že to byl férový souboj. Gratuluji Jirkovi Zimolovi k dosaženému výsledku ve druhém kole,“ řekl Hamáček, po jehož boku Zimola na pódiu stál. 

„Věřím, že sociální demokracie z toho dnešního sjezdu vyjde jednotná. Čekají nás ještě další volby. Chtěl bych všechny požádat, abychom do čela sociální demokracie zvolili silný tým, který zvládne ty výzvy, jež jsou před námi,“ uzavřel svůj projev Hamáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další privatizace? Okamura vytáhl, co prý chystá SPOLU. Pekarová s Maláčovou se hodinu „vraždily“, aneb kdyby pohled zabíjel

12:51 Další privatizace? Okamura vytáhl, co prý chystá SPOLU. Pekarová s Maláčovou se hodinu „vraždily“, aneb kdyby pohled zabíjel

Vy strašíte! Vy lžete! ODS chce krást! Politika SPD v praxi? Tak se podívejte! Paní poslankyně, mě u…