ČSSD má problém. Obvinili jí bývalého europoslance, exnáměstka hejtmana a další lidi

9. 6. 2015 23:03

ČSSD má prý další problém s protikorupční policií. ParlamentníListy.cz získaly od Centra nezávislé investigace informaci, že bývalý europoslanec Robert Dušek, doposud člen ústředního výkonného výboru, byl spolu s bývalým náměstkem libereckého hejtmana Martinem Seppem a dalšími straníky z Liberecka obviněn z blíže nespecifikovaných trestných činů.

ČSSD má problém. Obvinili jí bývalého europoslance, exnáměstka hejtmana a další lidi
Foto: cssd.cz
Popisek: Robert Dušek

Centrum nezávislé investigace ve spolupráci s Krajským protikorupčním pracovištěm údajně získaly informace, že exposlanec byl obviněn na začátku června. Sám Dušek odmítl případ komentovat stejně jako mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

„Cítím se být nevinen. Považuji to za neopodstatněné. Budu se bránit tím, že jim řeknu, co o tom vím,“ řekl Centru Martin Sepp, který byl radním pro dopravu.

Liberecká ČSSD prý zatím trestněprávní problémy svých významných členů neřešila. Podle předsedkyně Lenky Kadlecové nebylo vůbec informováno, že by Dušek a další členové čelili vyšetřování.

Jaroslav Foldyna, který je Duškovým kolegou v ústředním výkonném výboru, pak prý uvedl, že ani centrální orgán problémy svého člena neprojednával. „V sobotu bylo předsednictvo i ÚVV, na kterém pan Dušek byl, ale nepadlo tam o tom ani slovo,“ řekl.

„Politické metody Roberta Duška a Martina Seppa nejsou veřejnosti ani soudům neznámé. Oba figurovali v kauze bývalého policejního ředitele v Liberci Miroslava Dvořáka, který právě na Duškovu přímluvu zařídil smazání dopravního přestupku tehdejšího radního Martina Seppa, který jel ve více než stokilometrové rychlosti přes obec,“ dodává k tomu Centrum nezávislé investigace, které ještě doplňuje, že exnáměstek Sepp čelil trestnímu stíhání za přijímání desetitisícových odměn za působení v krajských společnostech.

Centrum nezávislé investigace vzniklo letos v dubnu a jeho cílem je propojit zkušenosti investigativních žurnalistů a protikorupčních organizací v boji proti korupci.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…