ČSSD představila kandidáty do Senátu. Sází hlavně na starosty a lékaře

23.07.2020 17:23

ČSSD představila 21 kandidátů do podzimních senátních voleb, překvapivě mezi nimi není žádná žena. „Podzimní volby jsou pro sociální demokracii klíčové,“ uvedl předseda Jan Hamáček. Mezi nominovanými kandidáty je šest současných senátorů, starostové nebo ředitelé nemocnic.

ČSSD představila kandidáty do Senátu. Sází hlavně na starosty a lékaře
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Podle místopředsedy strany Michala Šmardy má ČSSD v každém obvodě laťku 50 procent, cokoliv jiného je pro ně neúspěch. „Každý ztracený senátní obvod oproti současnému stavu je velký průšvih pro Českou republiku. Určitě by sociální demokracie neměla slábnout, tak já to beru,“ prohlásil Šmarda pro iDNES.cz. 

„Sociální demokracie provedla za posledních třicet let Českou republiku třemi krizemi. Sociální demokracie krizi nezavinila,“ dodal Šmarda, s tím, že za předchozí finanční krize mohla pravice.

„Podzimní volby jsou pro sociální demokracii klíčové. Budeme pracovat pro lidi a ti, kteří stojí za mnou, se budou ucházet o důvěru občanů,“ řekl vicepremiér a předseda sociální demokracie Jan Hamáček.

Na seznamu kandidátů je několik šéfů nemocnic, například ředitel nemocnice v Příbrami Stanislav Holobrada, exministr zdravotnictví a ředitel největší české fakultní nemocnice v Praze-Motole Miloslav Ludvík či ředitel olomoucké fakultní nemocnice Jaroslav Vomáčka. 

Část z kandidátů působí jako starostové. Kromě Šmardy, který bude kandidovat do Senátu jako starosta Žďáru nad Sázavou, také starosta Rané na Lounsku Jaroslav Veselý, starosta Vrchovan na Českolipsku Jaroslav Křupala, starosta Lysé nad Labem Karel Otava a starosta Ostravy-Svinova Radim Smetana.

Funkci plánuje obhajovat také šest současných senátorů. Již od roku 1996 je v Senátu jeho bývalý předseda Milan Štěch, který plánuje opět kandidovat za Pelhřimovsko. Dále exministr pro lidská práva Jiří Dienstbier za Kladensko, Miroslav Nenutil za Cheb, Karel Kratochvíle za Strakonice, Ivo Bárek za Vyškov a Radek Sušil za Karvinou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpět k té Marii Benešové... Pavel Zeman nechtěl, ale Moravec si nedal pokoj

14:07 Zpět k té Marii Benešové... Pavel Zeman nechtěl, ale Moravec si nedal pokoj

Deset a půl roku je ve funkci nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. V čele soustavy státních zástupc…