ČSSD představila lídry do voleb. Kandidátem na premiéra bude Sobotka

16.08.2013 18:51

ČSSD už má jako první z parlamentních stran sestavu lídrů, kteří ji povedou do voleb v jednotlivých krajích. V čele pražské kandidátky stane odborový předák Jaroslav Zavadil, předseda strany Bohuslav Sobotka povede kandidátku na jihu Moravy.

ČSSD představila lídry do voleb. Kandidátem na premiéra bude Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

Své lídry, mezi nimiž jsou čtyři krajští hejtmani, dnes ČSSD představila po jednání předsednictva strany. Nyní o kandidátech budou rozhodovat příslušné krajské výkonné výbory a příští týden je musí ještě potvrdit ústřední výkonný výbor strany.

Předsednictvo strany dnes také rozhodlo, že hlavním volebním lídrem a kandidátem na premiéra v případě volebního vítězství bude předseda strany Bohuslav Sobotka. Na tiskové konferenci to oznámil místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Dříve se spekulovalo o tom, že kandidátem na premiéra by se mohl stát i jeho oponent, první místopředseda ČSSD a jihomoravský hejtman Michal Hašek.
 
 
Navrhovaný pražský lídr Zavadil je podle Sobotky nestranický kandidát. Zavadil má v příštím roce skončit v čele Českomoravské konfederace odborových svazů. Nestranickým kandidátem je i hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.
 
V čele čtyř krajských kandidátek ČSSD mají podle návrhu stanout stanout hejtmani příslušných krajů. V jižních Čechách to bude Jiří Zimola, v Plzeňském kraji Milan Chovanec, v Karlovarském kraji Josef Novotný a na Vysočině Běhounek. Na severu Moravy povede kandidátku místopředseda Sněmovny i ČSSD Lubomír Zaorálek. V Libereckém kraji to bude poslanec a bývalý skokan na lyžích Pavel Ploc. V Královéhradeckém kraji jsou dva návrhy na lídry. Jedním z nich je poslankyně Hana Orgoníková a druhým starosta Náchoda Birke. Místo v čele kandidátky v Pardubickém kraji by měl získat starosta Holic Ladislav Effenberk, ve Zlínském kraji má být na této pozici poslanec Antonín Seďa a v Olomouckém kraji místopředseda poslaneckého klubu Roman Váňa. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…