ČSSD se chlubí, že je transparentní. Založila si účet pro volby

22.08.2013 15:47

Sociální demokracie ve čtvrtek spustila transparentní účet pro volby do Poslanecké sněmovny. Zatím je na něm necelých deset milionů korun, celkem jich chce strana do voleb dát až 90 milionů. Transparentní účet budou mít i zelení, uvažují o něm i některé další menší strany.

ČSSD se chlubí, že je transparentní. Založila si účet pro volby
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

„Účet bude zahrnovat veškeré finanční operace ústředního i krajských volebních fondů. Příjmy i výdaje volebního fondu budou pravidelně kontrolovány auditorem, který zajišťuje průběžný audit hospodaření ČSSD v roce 2013," píše se v tiskové zprávě. Do dvou měsíců po hlasování chce předložit komplexní zprávu o příjmech a výdajích kampaně, v níž má být třeba i přesný počet použitých plakátů a billboardů.

Sociální demokraté budou mít pravděpodobně nejdražší kampaň ze všech politických stran. Až 70 milionů korun na ni může využít stranické ústředí ČSSD, dalších až 20 milionů pak kraje, polovinu částky však musejí dát ze svého. ODS uvažuje o částce 40 až 50 milionů, TOP 09 do 50 milionů. Desítky milionů chtějí dát do voleb také komunisté či lidovci.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: lze, čtk

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To si to ČT zase podělala. Seriál Stíny v mlze viděl, kdo neměl

10:21 To si to ČT zase podělala. Seriál Stíny v mlze viděl, kdo neměl

„Konečně se lidi chytili a začínají se pěkně udávat. Napráskali řezníka, co nadával na Ukrajince, a …