ČSSD se nerozpadne, takovou radost vám neuděláme, usmíval se v ČT Hašek

05.08.2013 23:03

První místopředseda ČSSD Michal Hašek si myslí, že by jejich poslanci měli podpořit vládu Jiřího Rusnoka, ovšem předseda Bohuslav Sobotka je proti. Přesto si Hašek myslí, že nakonec bude strana hlasovat jednotně. A rozhodně nedojde na to, že by se strana rozpadla.

ČSSD se nerozpadne, takovou radost vám neuděláme, usmíval se v ČT Hašek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje
reklama

„V zájmu státu je teď udělit důvěru Rusnokovu přechodnému kabinetu,“ myslí si Michal Hašek. Podle něj se naopak musí odsunout politikaření a myslet na to, jak nejlépe napomoci zemi. To znamená pokusit se o předčasné volby. K nim by prý mohlo dojít poté, co by Rusnokova vláda dostala důvěru. „TOP 09 by teď byla ochotná znova jednat o rozpuštění sněmovny,“ poukázal Hašek v Událostech, komentářích na ČT.

„Já tady nevidím žádné ohrožení parlamentarismu,“ míní Hašek. „Nechceme válčit s levicovým prezidentem Zemanem, takže podle toho se také ČSSD bude chovat,“ dodal.

Ve středu každopádně strana ukáže, že je jednotná, myslí si druhý muž ČSSD. Záleží, jaký názor bude převažovat – a podle toho se případně připraví kompromis.

Dagmar Navrátilová ze strany LIDEM naopak důvěru Rusnokově vládě nedá. Neřídí se však názorem své předsedkyně Karolíny Peake, která odmítla úřednickou vládu kvůli jejímu programu. „Já budu hlasovat o principu, já budu hlasovat o parlamentní demokracii v této zemi,“ prohlásila Navrátilová.

Programové prohlášení podle ní nepřináší nic výrazně nového a nemůže říct, že by s ním výslovně nesouhlasila. Vadí jí však zmíněný „princip“. „Jako má pan Hašek někdy jiný názor než jeho předseda, tak já si troufám říct, že i já mám někdy jiný názor než předsedkyně,“ vysvětlovala.

Zde se jejím slovům o principu Hašek vysmál. Podle něj nemá strana LIDEM co říkat, když sama o sobě také nebyla zvolena – ale odštěpila se od Věcí veřejných. „To tak bývá… Ale nebojte, takovou radost sociální demokraté nikomu neudělají,“ dodal s odkazem na narážky, zdali se i ČSSD neštěpí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

8:13 Nebezpečný útok! Halík vypustil text, kterým vyděsil Petra Žantovského. Jde o ČT a také Milion chvilek

TÝDEN V MÉDIÍCH Kde bere člověk, který se nazývá teologem, odbornou kompetenci k tomu posuzovat komp…