ČSSZ vypsala nový tendr na tiskárny. První pokus jí zarazil antimonopol

26.02.2012 12:52

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) vypsala výběrové řízení na dodávku tiskáren a multifunkčních zařízení, tedy například kopírek či skenerů. Jeho hodnotu odhaduje na 195 milionů korun bez daně z přidané hodnoty (DPH). Vítězná firma bude muset zajišťovat i servisní služby. Obálky s nabídkami se budou otevírat 5. dubna. Vyplývá to z informací zveřejněných na portálu veřejných zakázek.

ČSSZ vypsala nový tendr na tiskárny. První pokus jí zarazil antimonopol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

Jde již o druhý tendr ČSSZ na dodávku tiskáren. Podobné výběrové řízení, respektive jeho výsledky, jí totiž loni zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Správa tehdejší tendr vypsala v lednu 2010 a tiskárny a kopírky jí měla za 423 milionů korun dodat firma Konica Minolta Business Solutions Czech. Na soutěž si ale u antimonopolního úřadu stěžoval konkurenční Impromat CZ.

ČSSZ tehdy podle ÚOHS chybovala při hodnocení nabídek uchazečů. Nehodnotila je podle kritérií stanovených v oznámení o zahájení zadávacího řízení a v zadávací dokumentaci. Tento postup podle úřadu mohl ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

Rozdíl v hodnotě současné zakázky ČSSZ odůvodňuje tím, že se pozměnil její obsah. "Snížení předpokládané hodnoty veřejné zakázky je dáno přehodnocením filozofie zadání," uvedla mluvčí správy Jana Buraňová.

V současnosti služby týkající se tiskáren a jejich servisu pro ČSSZ zajišťuje společnost IBM ČR, která má smlouvu do 30. června.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pas, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odsouzenec Pavel Novotný po soudu soptil dále: Špínu Ondráčka povedou v řetězech, škoda že už není trest smrti

6:30 Odsouzenec Pavel Novotný po soudu soptil dále: Špínu Ondráčka povedou v řetězech, škoda že už není trest smrti

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) má zaplatit pokutu ve výši 66 600 korun za nebezpečn…