ČSÚ: Inflace zvedá ceny. Především potraviny, nealko a oblečení

09.11.2011 10:58

Míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného indexu spotřebitelských cen za posledních 12 měsíců proti průměru předchozích 12 měsíců byla v říjnu 1,9 %.

ČSÚ: Inflace zvedá ceny. Především potraviny, nealko a oblečení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
reklama

Spotřebitelské ceny rostou. Jen za říjen se zvedly o třetinu procentního bodu. Podražilo to nejzákladnější, tedy šaty a potraviny. Kromě toho, že na podzim již tradičně rostou ceny ovoce a zeleniny, tak jsou vyšší i ceny masa, mléka a másla.

Právě potraviny živočišného původu a šaty zaznamenaly podle údajů Českého statistického úřadu největší skok oproti říjnu loňského roku. Češi ovšem zaplatí i o 4 procenta více na nájmu oproti podzimu 2010.

Na vině je samozřejmě inflace, která ovšem zasáhla nejen Českou republiku, ale i celou eurozónu. Tam ceny rostou ještě o něco rychlejším tempem než u nás. Otázkou je, jakým způsobem do dalšího vývoje zasáhne daňová reforma.

V říjnu byla míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného indexu spotřebitelských cen za posledních 12 měsíců proti průměru předchozích 12 měsíců 1,9 %.


Ze zpráv ČSÚ:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pal

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…