ČT a propaganda? Když se to hodí, odvysílají i popravu. Když se to nehodí, panuje ticho, říká Štěpánek

13.12.2020 13:34 | Zprávy
autor: AZy

Petr Štěpánek, mediální expert, spisovatel a bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, na svém facebooku tvrdě zkritizoval Českou televizi. Za USA a Trumpa. A přidal osobní zkušenost z dob, kdy se popravovalo za premiéra Špidly.

ČT a propaganda? Když se to hodí, odvysílají i popravu. Když se to nehodí, panuje ticho, říká Štěpánek
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Spisovatel, hudebník Petr Štěpánek a poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková na besedě v Pardubicích

„Česká televize v kostce, aneb Když se místo zpravodajství dělá propaganda. Když Texas zažaloval u Nejvyššího soudu Pensylvánii, Georgii, Michigan a Wisconsin kvůli volebním podvodům, Česká televize to ignorovala. Stejně tak ji nezajímalo, když se k žalobě připojila Louisiana. Následně ignorovala, když se k žalobě připojilo dalších šestnáct států. Pak se připojil také prezident Trump. A zase nic. A stejně tak, když se připojilo víc než sto kongresmanů,“ napsal Štěpánek.

Pozornost veřejnoprávních redaktorů zaujala až jiná věc: „Pak ale Nejvyšší soud žalobu zamítl, čáry máry fuk, simsalabim, a je toho plná televize. Je to stejné, jako kdybyste si koupili knížku a přečetli si jen poslední kapitolu. Nebo jako kdyby televize natočila seriál, ale odvysílala by jen poslední díl. A propos. Ještě mě napadá: A je to opravdu poslední díl? Trump totiž zavelel, že teď teprve boj začíná. Ale to nejspíš pro změnu na obrazovce České televize opět neuvidíme.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…