ČT mě diskriminuje, tvrdí Babiš. Nesměl k Jílkové

7. 9. 2012 13:35

Podnikatel Andrej Babiš měl být jedním z hostů pořadu Máte slovo, pár hodin před začátkem však televize pozvání zrušila s tím, že jeho strana kandiduje ve volbách, což je proti jejímu kodexu. Babišovi vadí, že někteří jiní politici do vysílání mohli.

ČT mě diskriminuje, tvrdí Babiš. Nesměl k Jílkové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš, majitel Agrofertu
reklama

Důvodem televize jsou blížící se krajské a senátní volby, kde kandiduje Babišovo hnutí ANO 2011. „Toto zdůvodnění samozřejmě považujeme za nesmysl, protože v pořadu vystoupil jak odsouzený poslanec Vít Bárta (Věci veřejné), tak předseda rozpočtového výboru a poslanec ODS Pavel Suchánek, jejichž strany kandidují v krajských i v senátních volbách,“ napsal Babiš v prohlášení.

Problematice politici nerozuměli

Podle zástupců ANO 2011 jde o jasnou diskriminaci. „V úvodu pořadu nebyla má „náhlá nepřítomnost“ vysvětlena, paní Jílková, jíž opravdu vinu za zrušení mého pozvání nedávám, zareagovala teprve poté, co hosté několikrát zmínili mé jméno: "Bohužel jsme se dozvěděli, že to není v souladu s pravidly předvolebního kodexu České televize." V samotném pořadu pak měli hlavní slovo právě politici,“ pokračuje Babiš.

Podle podnikatele bylo z celého vysílání evidentní, že oba politici o problematice potravinářství nevědí vůbec nic. „Podle kodexu České televize to bylo zřejmě v pořádku. O jejich nesmyslných útocích proti českým zemědělcům, kterým čeští politici nedokázali a nedokážou vyjednat v evropské konkurenci srovnatelné podmínky, se asi ani nemá cenu zmiňovat,“ doplnil Babiš.

Tímto krokem prý Česká televize ukázala, že naprosto nefunguje jako veřejnoprávní. „Jde v ní především o diskriminaci názorů nepohodlných zástupců neparlamentních stran a hnutí. Proti tomuto bezprecedentnímu diskriminačnímu postupu veřejnoprávního média se budeme bránit stížností u Rady České televize. Zároveň bychom rádi vyzvali generálního ředitele České televize, pana Petra Dvořáka, aby celou situaci veřejně vysvětlil,“ dodává Babiš.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …